Fiorentina će igrati u drugom uzastopnom finalu Konferencijske lige

Fiorentina je poslije remija u drugom meču polufinala Lige konferencije uspjela da se plasira u finale ovog takmičenja i prođe pokraj Bruggea. Rezultata drugog meča bio je 1:1, a ukupni skor glasio je 4:3 za "Violu".

Morao je Brugge od prvog minuta da napadne, to je i učinio. Već poslije 20 minuta igre je domaćin poveo 1:0. Fanaken je poslao loptu ka golu, Terraccano je pogrešno procijenio let lopte i domaćin je poveo. Fiorentina je od tog momenta preuzela inicijativu, a već tri minuta kasnije je Gonzalez na drugoj strani imao priliku, šutirao je, ali je Minole odbranio.

Najbolju priliku je „Viola“ imala u 35. minutu. Kuame je fantastično zahvatio poluvolej, ali je pogodio prečku. Imao je reprezentativac Obale Slonovače još jednu priliku u 41. minutu, šutirao je preko gola.

Počeli su gosti mnogo konkretnije drugo poluvreme. Imali su terensku inicijativu, ali nisu mogli da dođu do konkretne prilike. Dobru priliku propustio je Biraghi u 63. minutu iz slobodnog udarca, šutirao je preko prečke. Bolje je šutirao u 73. minutu, ali je i on uspio da pogodi samo prečku. Samo dva minuta kasnije je i Kouame pogodio stativu, drugi put na utakmici napadač Fiorentine pogađa okvir gola.

Imala je Fiorentina i više od igre, to se isplatilo u 82. minutu kada je Nzloa probio, a Mechele ga oborio u kaznenom prostoru. Dosuđen je jedanaesterac za goste. Beltran je preuzeo odgovornost i „spakovao“ loptu u donji lijevi ugao, Mignolet je pročitao stranu, ali nije uspio da odbrani.

Odbranu karijere imao je Terraccano u 94. minutu. Fanaken je probio i šutirao, lopta je zakačila Milenkovića, a golman Fiorentine se odlično izvio i zaustavio udarac.

Izdržali su gosti, pa će tako na „Aja Sofija“ stadionu u Atini 29. maja igrati finale protiv boljeg iz duela između Olympiacosa i Aston Ville.