Fenomenalni Joselu golovima u 88. i 91. odveo Real u finale Lige prvaka

Real Madrid je u nevjerovatnoj uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedio Bayern 2:1 i s ukupnih 4:3 prošao u finale u kojem ga 1. juna na Wembleyu čeka Borussia Dortmund.

Bayern je poveo čudesnim golom Alphonsa Daviesa u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima fenomenalnog Joselua u 88. i 91. minuti. On je u igru ušao u 81. minuti.

KRAJ UTAKMICE.

90.+11 – Camavinga je zaradio žuti karton.

90+7 – Bližimo se kraju utakmice. Sada Bayern ne uspijeva da priđe golu Reala kako bi eventualno došao do gola i produžetaka.

90+1 – GOOOOOOL! Kakva utakmica, okrenuo je Real! Rudiger je ubacio s lijeve strane, Joselu je sam u sredini i zabija za 2:1. VAR je pregledavao gol i on je priznat.

88. – GOOOOOL! Vraća se Real! Manuel Neuer, koji je fenomenalno odbranio čitavu utakmicu, loše je reagovao na šut izvana, lopta se od njega odbila ravno u noge Joselua, koji iz blizine gura loptu u gol za 1:1.

86. – Izmjena u Bayernu. Izlaze Musiala i Kane, a ulaze Muller i Choupo-Moting,

84. – Nova prilika za Real… Sjajno je Rudiger dugom loptom našao Viniciusa, on gađa iz prve i lopta odlazi preko gola.

77. – Zatvara li trener Bayerna utakmicu. Izlazi Sane, u igri je Kim Min-jae.

76. – Nova prilika za Bayern! Sane je odigrao Kaneu, koji gađa prvi ugao, ali pogađa vanjski dio mreže.

71. – Real je zabio, ali je nekaon gledanja VAR-a gol poništen.

70. – Modrić mijenja Kroosa, a Camavinga je zamijenio Tchouamenija.

68. – GOOOOL!. Fantastičan gol zabio je Alphonso Davies! Brza kontra Bayerna, Kane je našao Daviesa na lijevoj strani, a on ušao u sredinu i slabijom, desnom nogom fenomenalno pogodio suprotni ugao Luninova gola.

60. – Opet fenomenalna odbrana Neuera! Vinicius je ušao u sredinu i raspalio, ali Manuel čupa loptu ispod prečke.

55. – Nova prilika za Real, opet ne može Kimmich ništa protiv Viniciusa. Dodao je Rodrygu na peterac, a njegov udarac odlazi par centimetara od stative.

53. – Odlična lopta za Kanea, koji je na ulasku u šesnaesterac s desne strane pucao u bliži ugao, ali je Lunin obranio.

46. – Velika šansa za Real! Vinicius je probio lijevu stranu, imao je Valverdea samo ga na petercu, ali nije precizno dodao pa je Dier izbio.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. – Probao je Mazraoui s više od 20 metara, precizan udarac u ugao, ali preslab za Lunina.

35. – Imao je Bayern dobar period igre, ali kako poluvrijeme odmiče, Real dominira.

27. – Prilika za Bayern. Strašan udarac Kanea iz okreta na rubu šesnaesterca, Lunin je odbio u korner.

26. – Davies je zamijenio Gnabryja, koji se povrijedio.

23. –  Sada je opao ritam utakmice. Bayern teško izlazi s loptom pa je domaći tim stalno na polovini terena koja pripada gostima.

16. – Bolji je Real, stalno je na polovici Bayerna, koji teško izlazi s loptom.

12. – Fenomenalna odbrana Neuera! Carvajal je sjajno proigrao Viniciusa, koji šutira s desne strane i pogađa stativu. Lopta mu se odbija nazad u noge, ali Nijemac sjajno brani.

6. – Odlično je Real krenuo. Sjajna niska lopta Carvajala kroz peterac, išla je prema trojici Realovih igrača, ali nijedan nije uspio doći donje.

1. – Počela je utakmica.

-5. Igrači izlaze na teren, sve je spremno za početak utakmice koju će suditi Szymon Marciniak iz Poljske.

Stigli su nam i sastavi za večerašnji duel.

Real će igrati u sljedećem sastavu: Lunin; Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy; Valverde, Tchouameni, Kroos; Rodrygo, Vinicius Jr i Bellingham.

S druge strane, Bayern se odlučio za ovih jedanaest: Neuer; Kimmich, de Ligt, Dier, Mazraoui; Pavlović, Laimer; Sane, Musiala, Gnabry i Kane.