LIGA PRVAKA Klasik u Madridu završio remijem sa šest pogodaka

Večeras je u okviru četvrtfinala Lige prvaka odigrana utakmica između Real Madrida i Manchester Cityja, koja je završila rezultatom 3:3.

Real Madrid je u ovu utakmicu ušao nakon tri vezane pobjede u ligi, što je definitivno podiglo njihovo raspoloženje.

Manchester City je pak ušao dosta oslabljen neigranjem nekih od ključnih igrača, dok su u ligi zabilježili dva uzastopna trijumfa.

Gosti su fantastično otvorili utakmicu, s golom Bernarda Silve već u drugoj minuti, najavljujući dinamičan susret. Vodstvo gostiju trajalo je do 12. minute kada je Ruben Dias, defanzivac gostiju, matirao svog golmana za 1:1. Potpuni preokret desio se dvije minute kasnije, kada su udarni tandem Rodrygo-Vinicius kreirali drugi gol Reala, donoseći prednost svom timu.

U 33. minuti, Jack Grealish sjajno je prošao, ali mu je jedan defanzivac u posljednjem trenutku blokirao šut. Jako zanimljivo prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu, prvu priliku imali su gosti preko Fodena, koji je šutirao visoko iznad gola. U 54. minuti, nakon greške Građana u defanzivi, lopta dolazi do Bellinghama koji šutira pored gola Ortege.

U 66. minuti, Foden postiže maestralan pogodak za 2:2. Samo pet minuta kasnije, Lunin je treći put morao po loptu iz gola, nakon što je hrvatski defanzivac Joško Gvardiol postigao prelijep gol za potpuni preokret svog tima, prenosi SC Sport.

U 79. minuti utakmice, Vinicius Junior odlično prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu, a Valverde sjajno pogađa za konačnih 3:3.

Real Madrid – Manchester City 3:3