Manchester City rutinski do četvrtfinala Lige prvaka, Leipzigu nije bio dovoljan remi, Real Madrid se plasirao dalje

Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida pridružili su se Bayernu i PSG-u u četvrtfinalu Lige prvaka.

Aktuelni prvaci Evrope pobijedili su Copenhagen još jednom sa 3:1, a Real Madrid preživio je nalete raspoloženog Leipziga i sa remijem 1:1 prošao dalje.

Pep Guardiola promiješao je karte na Etihadu, jer su Građani napravili sigurnu prednost od 3:1 u Danskoj. Na klupi za rezerve meč su počeli, De Bruyne, Foden, Silva, Stones, Ake i Walker.

Silovito je krenuo aktuelni prvak Evrope i za svega četiri minuta došao do 2:0 u Manchesteru. Jualian Alvarez uposlio je prvo Manuela Akanjija, a defanzivac je doveo City u vodstvo.

Ubrzo, Argentinac je i pogodio mrežu gostiju nakon asistencije.

Onda su na scenu stupili fudbaleri Copenhagena i prelijepo akcijom smanjili vodstvo Manchester Cityja.

Kombinovali su Orri Oskarsson i Mohamed Elyounoussi, a ovaj drugi je matirao Edersona.

Do kraja prvog poluvremena, Erling Haaland upisao se u strijelce. Bio je to 41. gol Norvežanina u 37 mečeva Lige prvaka u karijeri. Inače, bio je to šesti gol napadača Manchester Cityja ove sezone, te se tako izjednačio sa Mbappeom i Kaneom na vrhu liste najbojih strijelaca.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, pa su tako fudbaleri iz Engelske prošli među osam najboljim sa ukupnim rezultatom 6:2.

Real Madrid odigrao je očajno prvo poluvrijeme protiv Leipziga. Kraljevski klub nije uputio nijedan udarac u okvir gola, a zaista je nevjerovarno kako njemački sastav nije vodio do pauze.

Lois Opena propustio je dvije najbolje prilike. Prvo u 16. minuti, kada je pucao pored gola iz odlične akcije, ali lopta je završila pored stative, baš kao i pred kraj prvog dijela, kada se Belgijanac našao opet u sjajnoj šansi.

Bolji su bili izabranici Marca Rosea i u prvih petnaestak minuta nastavka, ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse i terensku inicijativu.

Kazna za sve propušteno stigla je nakon kontre Real Madrida. Igrala se 65. minuta, Jude Bellingham povukao je loptu u kontranapad, sjajno proigrao Vinicius Juniora, a Brazilac je rutinski matirao Gulacsija.

Nije se predavao tim iz Njemačke. Samo tri minute kasnije, odličan centaršut Davida Rauma, pretvorio je u pogodak nakon snalažiljivog trzaja glavom Willi Orban za izjednačenje 1:1.

Imali su gostujući igrači još četiri dobre prilike, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže Lunina za produžetke u Madridu. Dani Olmo je u sudijskoj nadoknadi pogodio i prečku.

Vlasnici 14 trofeja Lige prvaka su tako uz mnogo sreće čekirali kartu za narednu fazu najelitnijeg takmičenja Evrope sa ukunih 2:1, prenosi N1.