Liga prvaka: Manchester City i Leipzig pobjedama okončali grupnu fazu

Večeras su na rasporedu posljednje utakmice grupne faze Lige prvaka, a u terminu od 18:45 igrala su se dva susreta u grupi G.

Manchester City je kao gost savladao Crvenu zvezdu rezultatom 3:2.

Domaća ekipa je, zaista, dala sve od sebe da u posljednjoj utakmici grupne faze se predstavi u što boljem svjetlu. Ali aktuelni prvak Engleske i Evrope bio je prejak. Golove za goste postigli su Micah Hamilton u 19., Oscar Bobb u 62. i Kalvin Phillips u 85. minuti iz penala. Prvi gol za domaće postigao je Hwang In-Beom u 75. minuti utakmice, a Aleksandar Katai je u prvoj minuti nadoknade vremena postigao i drugi pogodak, ali “crveno-bijeli” više od toga nisu mogli.

RB Leipzig je na svome stadionu slavio pobjedu nad Young Boysima rezultatom 2:1. Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka, ali sa par ozbiljnih prilika na obje strane, drugo je počelo odlično za domaće. Pogotkom Benjamina Šeška u 51. minuti stigli su do vodstva. Ali samo dvije minute poslije Ebrima Colley postiže izjednačujući pogodak i time ostavlja nadu gostima da mogu do što povoljnijeg rezultata. Ali i ta njihova nada je trajala samo dvije minute, kada Emil Forsberg postiže novi pogodak za domaće i vodstvo od 2:1, što će se ispostaviti kao konačni rezultat utakmice, piše Sport Centar.

U narednu rundu takmičenja plasirale su se ekipe Manchester Cityja sa prvog i RB Leipziga sa drugog mjesta, takmičenje u UEFA Europskoj ligi nastavit će Young Boys, dok se Crvena zvezda oprostila od Evrope za ovu sezonu.