Sociedad srušio Dedićev Salzburg, bolan poraz Uniona u spektakularnom meču u Berlinu

Prva dva meča programa 2. kola Lige prvaka odigrana su sinoć, a Salzburg našeg Amara Dedića je poražen.

Imao je priliku austrijski tim na domaćem terenu napraviti veliki korak ka nokaut fazi, budući da je u prvom kolu prethodno u gostima savladao Benficu, ali Real Sociedad je sada bio bolji.

Španski tim je poveo već u 7. minuti preko Oyarzabala, a dvadeset minuta poslije je za 2:0 pogodio Mendez, piše Sport Centar.

Pokušavao je do kraja austrijski prvak učiniti utakmicu neizvjesnom jednim golom, ali nije uspio ni ublažiti poraz, pa je ostalo 0:2.

Dedić je odigrao cijelu utakmicu.

U drugom meču je Braga na spektakularan način sa 3:2 savladala Union u Berlinu!

Vodio je njemački tim sa 2:0 pogocima fenomenalnog Sheralda Beckera, ali ispustio je tu prednost i doživio bolan poraz pred svojim navijačima.

Becker je pogađao u 30. i 37. minuti, a poravnanje portugalskom timu donose Niakate i Bruma već do 51. minute.

U 86. minuti je Aaronson mogao donijeti pobjedu Unionu, ali je s pet metara glavom šutirao pored gola!

Potom je i Kral imao lijepu šansu za Union, ali je promašio, a muk na stadionu nastao je u 94. minuti.

Činilo se da je to bezazlen napad Brage, ali lopta nakon šuta Castra s 20 metara završava iza leđa domaćeg golmana za 2:3!

Gol Castra pogledajte OVDJE!

U derbiju večeri sastali su se Napoli i Real Madrid, a Kraljevski tim je slavio pobjedu rezultatom 3:2.

Ponovo je na terenu blistao Jude Bellingham, koji je kreirao preokret nakon što je Ostigard doveo Napoli u vodstvo u 19. minuti.

Bellingham je prvo asistirao Viniciusu u 27. minuti za 1:1, a potom sedam minuta poslije sam pogađa mrežu Napolitanaac za preokret!

Uspio je Napoli da uzvrati na startu drugog dijela preko Zielinskog iz penala, ali pobjedu Realu donosi Fede Valverde.

Još jedna spektakularna noć u Ligi prvaka je iza nas, a odigrani su susreti 2. kola u grupama A, B, C i D.

Mladi vezista je s više od 25 metara raspalio silovito po lopti u 78. minuti, ona je pogodila prečku i od leđa golmana Mereta se odbila u mrežu za konačnih 3:2 za Real. Pogledajte taj gol OVDJE!

Veliki trijumf ostvario je i Galatasaray, koji je na Old Traffordu srušio Manchester United!

Nedovoljna su Đavolima bila dva gola fenomenalnog Hojlunda, koji je dva puta donosio prednost svom timu. Jednom je poravnao Zaha, a drugi put Akturkoglu.

Potom je u 77. minuti Casemiro skrivio penal i zaradio crveni karton, ali je šut s bijele tačke promašio Icardi!

No, Argentinac se iskupio samo tri minute poslije, kada ga Davison Sanchez izbacuje oči u oči s Onanom, a Icardi rutinski pogađa za 3:2 pobjedu Galate!

Neočekivan poraz pretrpio je Arsenal, od kojeg je u Francuskoj bolji bio viceprvak ove zemlje Lens.

Topnici su poveli preko Gabriel Jesusa u 14. minuti, a preokret Lensu donose Thomasson u 25. i Wahi u 69. minuti.

Preokret je viđen i u Kopenhagenu, gdje je domaćina savladao Bayern. Poveo je danski prvak preko Leragera u 56. minuti, a za trijumf Bavaraca pogađaju Musiala u 67. i Tel u 83. minuti.

Marcus Thuram je donio minimalan trijumf Interu protiv Benfice na Meazzi.