Zvezda povela na Etihadu, ali "Građani" onda pokazali ko je gazda

Večeras su igrani susreti grupne faze Lige prvaka

Joao Felix je pokazao da će biti veliko pojačanje za Katalonce u narednoj sezoni u svim takmičenjima.

U utakmici prvog kola grupne faze Lige prvaka, Barcelona je povela protiv Antwerpa sa 5:0.

Strijelac vodećeg pogotka bio je Joao Felix koji je postigao gol nakon asistencije Ilkaya Gundogana.

Osam minuta nakon toga Felix asistira za drugi pogodak kojeg postiže Robert Lewandowski.

Crvena zvezda je utišala Etihad u finišu prvog poluvremena.

Odilijevao je beogradski tim napadima Manchester Cityja, a u 43. minuti stižu u vodstvo.

Bila je to brza kontra Zvezde, Bukhari je pobegao odbrani Cityja, izašao sam ispred Edersona i doveo Zvezdu u vodstvo. Potvrda je stigla nakon VAR provjere.

Ipak, City se u nastavku vratio u igru.

Julian Alvarez zabio je za 1:1 već u drugoj minuti drugog dijela igre, a onda je za 2:1 i preokret Citya pogodio ponovo Alvarez 13 minuta kasnije.

Rodri je u 73. minuti zabio i treći gol za prvaka Engleske, i tada je bilo jasno da od iznenađenja na Etihadu večeras ipak neće biti ništa.

Lazio je na Olimpicu gubio sa 0:1 od Atletico Madrida u okviru grupe E, ali je u posljednjim trenutcima došao do izjednačenja, dok je Feyenoord sa 2:0 bio bolji od Celtica.

U okviru grupe F, PSG je sa u Parizu sa 2:0 savladao Borussiu Dortmund.