LIGA PRVAKA Parižani se spasili u finišu, bolan poraz Milana na San Siru

Odigrano je peto kolo grupne faze Lige prvaka, a uzbuđenja na stadionima širom Evrope nije nedostajalo.

Odigrano je osam utakmica petog kola fudbalske Lige prvaka, i to u grupama E, F, G i H, piše SC Sport.

U terminu od 18:45 odigrane su dvije utakmice.

GRUPA E

Lazio – Celtic 2:0

Lazio je imao težak susret sve do 82. minute kada je Ciro Immobile iskoristio odbijanac unutar kaznenog šesnesterca i poslao loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije, ponovno je Immobile bio strijelac. Lijep pas od Isaksena stigao je do Immobila, koji je postigao svoj treći gol u ovosezonskoj Ligi prvaka.

(Imobbile 82’, 85’)

Feyenoord – Atletico Madrid 1:3

Atletico Madrid je od 14. minute imao prednost protiv Feyenoorda. Lutsharel Geertruida je pokušao blokirati šut igrača Atletika, ali je lopta promijenila smjer, na kraju završila iza leđa golmana Bijlowa. Alvaro Morata je bio u prilici u 22. minuti. Skočio je najviše u šenaestercu ali nije bio precizan. Sjajan pogodak je postigao Hermoso u 57. minuti utakmice nakon asistencije Pabla Barriosa. U 77. minuti utakmice nekadašnji igrač Dinama, Ivanušec je asistirao Wiefferu koji matira Oblaka za 1:2. Nevjerovatno da su igrači Feyenoorda postigli čak dva autogola. Gimenez u 81. minuti postiže autogol te povečava prednost Atletika na 1:3.

(Geertruida 14’, Hermoso 57’, Wieffer 77’, Gimenez 81’)

GRUPA F

AC Milan – Borussia Dortmund 1:3

Uzbudljivu utakmicu odigrali su Milan i Borussia u petom kolu grupe F. Već u 6. minuti, iskusni Giroud nije uspio iskoristiti jedanaesterac, pucao je prema lijevom uglu gola, ali golman Kobel sjajno brani. Kazna stiže četiri minute kasnije, nakon što je Calabria napravio faul, a Reus uspješno koristi najstrožiju kaznu. U 38. minuti utakmice majstorija u režiji Chukwuezea. Sjajan solo prodor je krunisao golom u lijevi ugao . Bourussia je stigla do novog vodstva u 59. minuti utakmice. Na asistenciju Sabitzera, gol postiže Bynoe-Gittens. Nakon loše reakcije golmana Maignana, Adeyemi u 69. minuti postavlja konačnih 1:3.

(Reus 10’, Chukwueze 37’, Bynoe-Gittens 59’, Adeyemi 69’)

PSG – Newcastle 1:1

Mnogo važnu utakmicu su igrali PSG i Newcastle. U 9. minuti Mbappe je izašao sam na golmana, pokušao je po sredini gola ali sjajno je odbranio Pope. Tri minute kasnije, Miguel Almiron je poslao odličan pas za Isaka koji šutira malo iznad gola. U 24. minuti ponovo je u situaciji Isak, koji je posalo odbijanac u mrežu PSG-a. Nakon toga Dembele je driblao i šutirao u lijevi ugao gola Popea ali odbranio je to golman Newcastlea. Barcola je šutirao u 66. minuti utakmice ali sjajni Pope to brani. U 97. minuti utakmice, PSG- je imao penal. Kylian Mbappe je postigao pogodak iz penala i postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

(Isak 24’)

GRUPA G

Manchester City – RB Leipzig 3:2

Nakon dva ligaška neriješena rezultata, Manchester City je na svom stadionu ugostio RB Leipzig. Meč je sjajno počeo za goste. Raspoloženi Lois Openda je naletio na jednu loptu u kaznenom prostoru i doveo u vodstvo svoju ekipu u 13. minuti utakmice. Nakon toga dvije dobre šanse za domaće. Ruben Dias je pokušao glavom nakon jednog centaršuta ali je lopta otišla malo preko gola. Lewis je šutirao u 30. minuti utakmice ali nije bio precizan. Sjajni Openda postiže drugi pogodak na utakmici u 33. minuti meča. Napravio je sjajan solo prodor i matirao Stefana Ortegu za 0:2. Erling Haaland u 55. minuti smanjuje zaostatak. Nakon asistencije Fodena, Haaland je postigao gol u lijevi ugao gola Blaswicha. Phil Foden je primio pas Gvardiola, nakon čega je šutirao i matirao golmana. Jako precizan je to bio udarac. U 76. minuti poništen je pogodak Carvalha koji je bio u ofsajd poziciji. Gosti su prokockali vodstvo od 0:2. Sjajni Foden asistirao ovaj put Alvarezu za prvo vodstvo Manchestera u ovoj utakmici.

(Openda 13’, 33’, Haaland 55’, Foden 70’, Alvarez 87’)

Young Boys – Crvena zvezda 2:0

Veliku priliku u 4. minuti utakmice Cherif Ndiaye nije uspio iskoristiti nakon što je iz dobre pozicije uputio udarac po sredini gola. Već u 8. minuti susreta, nespretni Nedeljković postiže autogol. U 29. minuti utakmice, Lewis Blum je postigao predivan gol udarcem od stativa gola Glazera. Od 29. minute domaći su vodili 2:0. Mijatoviću je malo falilo da postigne pogodak u 61. minuti utakmice. Njegov udarac je otišao nekoliko centimetara pored gola domaćih. Krasso je imao odličnu priliku u 63. minuti ali je nije iskoristio na najbolji način.

(Nedeljković 8’, Blum 29’)

GRUPA H

Barcelona – Porto 2:1

Odigrala se izuzetno bitna utakmica u Barceloni. Gosti su stigli do prednosti u 30. minuti preko Pepea, koji se najbolje snašao nakon jednog odbijanca. Samo dvije minute kasnije, Joao Cancelo je izjednačio rezultat. Njegov sjajan udarac savladao je golmana Porta. Nakon što je postigao gol u 32. minuti, Cancelo je u 57. minuti asistirao Felixu za vodstvo Barcelone od 2-1.

(Pepe 30’, Cancelo 32’, Felix 57’)

Shakhtar – Antwerp 1:0

U grupi H, Shakhtar je ostvario pobjedu nad ekipom Antwerp rezultatom 1:0. Jedini gol postignut je u 12. minuti, a strijelac je bio Matviienko, asistirao mu je Zubkov. Shkatar trenutno ima devet bodova i nalazi se na trećoj poziciji grupe H. Gol razlika je 7:7, dok je Antwerp na posljednjem mjestu bez bodova.