LIGA PRVAKA Spektakl u Parizu pripao Barceloni, Atletico minimalno slavio protiv Dortmunda

Poslije fenomenalnih utakmica u utorak u prvim mečevima četvrtfinala Lige prvaka i u srijedu nas čekaju dva velika dvoboja. PSG na Parku prinčeva igra protiv Barcelone, a Atletico u Madridu protiv Borussije Dortmund.

Treba podsjetiti da su sinoć u Madridu Real i City odigrali jednu od najboljih i najuzbudljivijih utakmica u historiji Lige prvaka. Epski dvoboj prepun preokreta je završio 3:3, a u Londonu nije bilo ništa manje zanimljivo. Arsenal je protiv Bayerna poveo, Bayern je preokrenuo, a na kraju je završilo 2:2.

Dortmund je smanjio protiv Atletica lijepim golom Sebastiena Hallera za konačnih 2:1.

Barcelona opet vodi. Gundogan je ubacio iz kornera, a Andreas Christensen je iz prvog kontakta s loptom bio najviši i zabio glavom. Igrao se 77. minut susreta.

Pogodak Cristensena možete pogledati OVDJE.

Barca se vratila u meč, stijelac pogodka je ponovo bio Raphinha koji je iskoristio sjajno dodavanje Pedrija za poravnanje. Igrao se 62. minut.

Totalni preokret PSG-a u svega tri minute. Nakon gola Dembelea u strijelce se upisao i Vitinha te pogodio za vodstvo Parižana.

Pogodak Vitinhe možete pogledati OVDJE.

Ekipa PSG-a je izjednačila na startu drugog dijela, a fenomenalan pogodak je postigao bivši igrač Katalonaca Ousmane Dembele. Igrao se 50. minut susreta.

Pogodak možete pogledati OVDJE.

Poluvrijeme u Parizu.

Fudbaleri Barcelone su iskoristili svoju priliku i terensku nadmoć i poveli su protiv PSG-a. Lamine Yamal je sjajnim dodavanjem ubacio loptu u šesnaesterac gdje je Donnarumma odbio do Raphinhe kome nije bilo teško da pogodi mrežu domaćina. Igrao se 37. minut susreta.

Ekipa Atletico Madrida je udvostručio prednost protiv Dortmunda, a strijelac je bio Lino. Igrao se 32. minut susreta.

Fudbaleri Barcelone su se oslobodili početnog pritiska Parižana i sada su zaprijetili dalekometnim udarcem Raphinhe kojeg je Donnarumma odbio u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po domaće, igrao se 23. minut.

U drugom susretu četvrtfinala Lige prvaka između Atletiko Madrida i Borusije Dortmund, već je pao pogodak, a domaćin je došao u vodstvo preko Rodrigo de Paula. Igrao se 4. minut susreta.

Pogodak možete pogledati ovdje.

Prije početka meča Parkom Prinčeva je prošetao legendarni Ronaldinho koji je u karijeri igrao za oba sastava te je dobio ogromne ovacije domaće publike.

Stigli su sastavi PSG-a i Barcelone.

PSG: Donnarumma; Marquinhos, Hernandez, Beraldo, Mendes; Lee, Vitinha, Ruiz; Dembele, Mbappe, Asensio.

Barcelona: Ter Stegen; Cancelo, Cubarsi, Araujo, Kounde; Gundogan, De Jong, Roberto; Raphinha, Yamal, Lewandowski.

Englezi su sudije u Parizu. Glavni je Anthony Taylor, a pomagat će mu uz aut linije Gary Beswick i Adam Nunn.

Kao i sastavi u duelu Atletika i Dortmunda.

Atletico Madrid: Oblak; Witsel, Gimenez, Azpilicueta; Molina, Llorente, Koke, De Paul, Lino; Morata, Griezmann.

Borussia Dortmund: Kobel; Hummels, Schlotterbeck, Ryerson, Maatsen; Emre Can, Sabitzer; Adeyemi, Nmecha, Sancho; Fullkrug.