Barcelona - PSG 1:4: Mbappe nakon kontre pogađa i odvodi PSG u polufinale!

Barcelona je u prvom susretu u Parizu slavila prošle sedmice sa 3:2 i večeras je fantastično otvorila utakmicu, te je povela sa 1:0 već u 12. minuti.

Lamine Yamal prošao je po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, a tu se odlično snalazi Raphinha koji pogađa za 1:0 i veliko slavlje navijača Barcelone. Činilo se da Katalonci koračaju ka polufinalu, no sve se srušilo kao kula od karata.

PSG je krenuo ofanzivnije nakon primljenog gola, no Barca je kontrolisala igru. Ipak, u 29. minuti Araujo šalje pogrešan pas koji je omogućio kontru Parižanima. Barcola je išao sam na Ter Stegena, te ga je upravo Araujo srušio i dobio direktan crveni karton.

Jasno je da je to bio detalj koji je totalno preokrenuo stvari u ovoj utakmici i vratio PSG u život, a to su gosti znali da iskoriste.

PSG je uspio da poravna na 1:1 u 40. minuti kada je dojučerašnji igrač Barce, Ousmane Dembele, pogodio gol Katalonaca nakon što ga je Barcola odlično uposlio.

Gosti su furiozno krenuli i u drugo poluvrijeme, te im se to itekako isplatilo. Parižani su već u 54. minuti uspjeli da preokrenu i povedu sa 2:1 kada je Vitinha sjajno pogodio s vrha kaznenog prostora.

Već u narednom napadu odličnu šansu imali su i domaći kada je pokušao Pedri, no stativa je spasila PSG. Nakon toga crveni karton dobio je i Xavi zbog reakcije na jednu sudijsku odluku.

Tu se agonija Barcelone nije zaustavila jer je PSG već u 61. minuti došao do trećeg gola i potpunog preokreta u ukupnom rezultatu.

Cancelo ruši u kaznenom prostoru Dembelea zbog čega je sudija pokazao na penal, a gol s bijele tačke zabio je Kylian Mbappe za 3:1 i vodstvo PSG-a u ukupnom rezultatu od 5:4.

Barcelona je nakon toga sve karte bacila u napad. Tri minute kasnije u kaznenom prostoru PSG-a pada Ilkay Gundogan koji je zbog simuliranja dobio žuti karton iako su svi na stadionu tražili penal za Barcu.

Odličnu šansu za povratak Barca je imala u 73. minuti. Lewandowski je odlično šutirao s nekih 16 metara, ali je Donnarumma to sjajno odbranio nakon čega je Marquinhos izbio loptu u zadnji čas ispred jednog igrača domaćih.

Nekoliko minuta kasnije u šansi je bio i Raphinha koji iz dobre pozicije šutira pored gola PSG-a. U finišu meča Barcelona je pokušala na sve načine da dođe do gola koji bi odveo meč u produžetke, ali nije uspjela.

PSG je uspio da stavi tačku na ovaj dvomeč u finišu meča kada nakon kontre Mbappe zabija gol za konačnih 4:1 i plasman Parižana u polufinale gdje ih čeka okršaj protiv Borussije Dortmund koja je uspjela da izbaci Atletico Madrid.