LIGA PRVAKA: Atletico i Shakhtar preokretima do trijumfa

U terminu od 18:45 su odigrana dva meča drugog kola Lige prvaka.

Atletico Madrid je na domaćem terenu savladao Feyenoord, dok je Shakhtar u gostima bio bolji od Antwerpa, prenosi SC Sport

Jorgandžije su loše otvorili meč i gosti iz Nizozemske su stigli do prednosti već u sedmoj minuti autogolom Hermosa. Uspio je Atletico Madrid izjednačiti samo pet minuta poslije, a strijelac je bio Morata.

Do kraja poluvremena viđena su još dva gola, po jedan na obje strane, ponovo su gosti došli do vodstva, a strijelac u 34. minuti bio je Hancko, da bi u posljednjoj minuti sudijske nadoknade za izjednačenje pogodio Griezmann.

Gol odluke na ovom meču pao je na otvaranju drugog poluvremena, to jeste u 47. minutu je Alvaro Morata ponovo zatresao mrežu gostiju za konačnih 3:2.

U drugom meču večeri istim rezultatom je Shakhtar savladao Antwerp. Belgijski klub je sjajno otvorio meč i već nakon pola sata igre su golovima Muja i Balkwisha imali prednost. Ipak u drugom poluvremenu je viđen veliki preokret. Ukrajinski tim je prvo u 48. minuti golom Sikana smanji prednost, da bi u 71. minuti Rakitskyi pogodio za izjednačenje. Pet minuta poslije svojim drugim golom na utakmici Sikan je postavio konačnih 2:3.