Od večeras poznata još tri učesnika Lige prvaka

U grupnu fazu Lige prvaka su se u konačnici plasirali Young Boys iz Švicarske, Braga iz Portugala i Galatasaray iz Turske.

Young Boys su pobjedom protiv ekipe Maccabija iz Haife sa 3:0 osigurali grupnu fazu Lige prvaka, piše Sport1.

Švicarski tim je stigao do vodstva već u prvom poluvremenu. Prvo je Itten pogodio u 23. minuti utakmice, da bi pet minuta kasnije autogol postigao Seck.

Konačnih 3:0 na početku drugog dijela postavio je Ugrinić i tako zapečatio sudbinu izraelskog tima.

U drugom susretu Braga je slavila minimalnu pobjedu u gostima protiv Panathinaikosa sa 1:0, te se plasirala dalje sa ukupnih 3:1.

Jedini pogodak na večerašnjoj utakmici postigao je Bruma u 83. minuti utakmice i tako donio prolaz portugalskom predstavniku.

U trećem susretu Galatasaray je savladao Moldeasa sa 2:1, i tako sa ukupnih 5:3 dalje je prošao turski predstavnik iz Istanbula.

Galatasaray je poveo preko Maura Icardija u sedmoj minuti utakmice, a Molde je izjednačio tek u drugom poluvremenu preko Hestada.

Uprkos naporima norveškog tima, do pogotka koji bi odveo utakmicu u produžetak nisu uspjeli doći. Kazna za propuštene prilike došla je u trećoj minuti sudijske nadoknade kada Angelino ovjerava prolazak Galatasaraya.