Liga prvaka: Lazio iznenadio Bayern, PSG siguran protiv Real Sociedada

Večeras su odigrana još dva meča osmine finala Lige prvaka.

Fudbaleri PSG-a su u prvom duelu odigranom u Parizu nadigrali ekipu Real Sociedada rezultatom 2:0.

Mnogi su očekivali da će se francuski velikan lako obračunati s Sociedadom, ali španski tim je u prvom dijelu pokazao je da nije slučajno došao do nokaut faze Lige prvaka.

Sociedad je imao nekoliko velikih prilika u prvom poluvremenu da dođe do prednosti na Parku prinčeva, ali izostala je realizacija.

U drugom poluvremnu PSG je žestoko kaznio goste za promašaje i došao do prednosti.

Pogodak je postigao Mbappe u 58. minuti na asistenciju Marquinhosa.

Konačnih 2:0 postavio je Barcola u 71. minuti na asistenciju Ruiza.

U drugom susretu u Rimu između Lazija i Bayerna, pobjedu je odnio italijanski tim sa 1:0, ovaj meč nam nije ponudio onoliko koliko se očekivalo sve do 67. minute. Tragičar Bavaraca bio je Upamecano koji je skrivio penal i dobio crveni karton.

Siguran sa 11 metara bio je Immobile, za veliku radost domaćeg tima.

Iako je Bayern bio apsolutni favorit pred početak ovog susreta, na kraju je ipak doživio poraz.

Bavarci će priliku za popravni imati u revanšu koj je na programu 5. marta.