KUP BiH: Velež u Mostaru eliminisao Tuzlake

Fudbaleri Veleža plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

U sjajnoj predstavi koju smo gledali u Mostaru Rođeni su savladali Tuzla City sa 3:2.

Posebno je bilo uzbudljivo u drugom poluvremenu kada su pala četiri gola, prenosi Faktor.

Velež je zaprijetio već u 30. sekundi kada je Lolić zaustavio udarac Suljića. Domaći su poveli u 20. minuti, a bio je to mat u tri poteza.

Haskić je odigrao za Suljića, koji upošljava Vehabovića, a on rutinski šalje loptu u mrežu. Do kraja poluvremena Velež je imao još nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Ali zato jeste odmah na otvaranju drugog dijela. Guliashvili je uposlio Suljića koji pogađa za 2:0. Činilo se tada da je sve gotovo, ali…

Tuzlaci u samo jednoj minuti postižu dva gola. Prvo je nakon kornera glavom pogodio Hadžić, a tek što se krenulo s centra gosti su oduzeli loptu, a mrežu Duke pogodio je Delimeđac. Rođeni su tada praktično bili na koljenima, ali su se ubrzo oporavili i stigli u novo vodstvo.

Igrala se 69. minuta kada je Haskić pogodio za 3:2.

Taj rezultat se do kraja nije mijenjao.

Velež: Duka, Oreč, Zvonić, Ćaić, Pršeš, Guliashvili, Suljić, Haskić, Domić, Vehabović i Oliveira

Tuzla City: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Osmić, Ćosić, Kobiljar i Mašović