KUP BiH Sarajevo i Široki Brijeg u četvrtfinalu

Danas su na rasporedu preostale četiri utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Sarajevo i Sloboda su se sreli u Tuzli, dok je Stupčanica ugostila Široki Brijeg, a oba susret su završila remijem 1:1 odnosno 2:2. Plasman u četvrtfinale nakon penala izborili su Sarajevo i Široki.

Sloboda je bolje otvorila utakmicu, prijetila preko Dilavera, ali je Iliev spasio svoj gol.

Sarajevo je prvu priliku imalo u 26. minuti, kada je Julardžija sa vrha šesnaesterca šutirao proko gola. Iz narednog napada gosti su poveli. Kyeremeh je uposlio Hasić, odbrana Tuzlaka je “pukla”, a iskusni igrač koji je na posudbi iz Bešiktaša rutinski je matirao Muminovića, prenosi Faktor.

Sloboda je mogla do izjednačenja u 45. minuti. Penaranda je izgubio loptu u opasnoj zoni, Dervišagić je šutirao ali nije pogodio okvir gola.

Tuzlaci su izjednačili na otvaranju drugog djela, u 52. minuti. Dervišagić je asistirao, a Delić sa Kapetanovićem “na leđima” poslao loptu u nebranjeni dio mreže gola kojeg čuva Iliev za veliko slavlje domaćih navijača na Tušnju.

Veliku priliku gosti su promašili u 77. minuti. Hasić se fenomenalno oslobodio svog čuvara, uposlio Čatakovića koji je imao mat poziciju, ali je Muminović krajnjim naporom odbranio njegov pokušaj. Isti igrači imali su “obračun” i u 88. minuti, a ishod je bio isti.

Široki je protiv Stupčanice u Olovu poveo u 8. minuti golom Mamić, a Bagarić je u 40. udvostručio prednost.

Činilo se tada da je sve gotovo. Međutim, domaći se nisu predavali. U 57. minuti Subašić je šutirao, a Matić loptu šalje u mrežu iza svog golmana Tomića. Stupčanica je izjednačila u 74. minuti. Lijepa kombinacija u pogodak je pretvorio Božić.

Do kraja utakmica rezultat se nije mijenjao, pa su uslijedili penali na Tušnju i u Olovu u kojima su s 4:2 odnosno 5:3 bili Sarajevo i Široki.

Do kraja dana sastaju se još Sloga – Igman (16) i Borac – Zvijezda 09 (18.30 sati).