Ne, nije kiša... GOŠK potopio Igman Konjic

Fudbaleri GOŠK-a savladali su u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana rezultatom 2:0. Meč je odigran na stadionu "Perica Pero Pavlović".

Gosti su imali velikih problema sa golmanskom pozicijom uoči ovog susreta. Naime prvi golman Aldin Ćeman je povrijeđen, dok je Dino Hamzić u prethodnoj utakmici dobio direktan crveni karton, pa se na golu iznenada našao Mehmed Pajaziti.

Domaći su počeli u sastavu: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Nižić, Musulin, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić i Gogić. Dok su za goste nastupili od prve minute: Pajazit, Bešagić, Drljević, Hebibović, Bpdul, Čubrilo, Sipović, Mešić, Dupovac, Denković i Ramić.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći, Čoko je iskosa šutirao sa desetak metara, no lopta je otišla pored gola Igmana. Igman je u 14. minutu imao sjajnu šansu, stativa je bila saveznik domaćina. Neko od fudbalera Igmana je šutirao sa 30 metara, golman je bio savladan ali se ispriječila stativa. Mešić je na odbijanac glavom šutirao ali nije pogodio.

U 19. minutu ponovo velika šansa za goste, Ramić je šutirao sa 10 metara, no odbranio je Bobić. U nastavku nije bilo mnogo interesantno tek su zabilježeni pokušaji Gogića i Musulina sa 20-tak metara.

Kada se očekivalo da će se na poluvrijeme otići nerješenim rezultatom, Filip Mihaljević srušen je u kaznenom prostoru, a sudac Benjamin Deljković pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Dino Skorup – 1:0.

Igman je očekivano ofanzivnije krenuo u drugom dijelu, no bez konkretnih napravljenih šansi. Domaći su sjajnu priliku da udvostruče prednost imali u 60. minuti, Musulin je izašao sam pred Pajazitija, koji odlično interveniše. Četiri minuta poslije na asistenciju Dine Skorupa, Marko Musulin ovoga puta bio je precizniji te je udvostručio prednost GOŠK-a – 2:0.

Pokušao je Igman smanjiti prednost, a sjajnu šansu imali su u 72. minuti kada je Ivan Đorić pogodio prečku. U 75. minuti GOŠK završava priču, nakon asistencije Čoke, treći pogodak postiže Jure Obšivač za potop Konjičana u Gabeli – 3:0. Gabeljani postižu novi pogodak u 87. minuti, sa nekih 18 metara je Hasukić opalio i pogodio malu mrežu.

Igman u narednom kolu dočekuje Zrinjski, dok GOŠK ide u goste Slogi, piše N1.