Posušje u okviru Premijer lige BiH savladalo Zvijezdu 09 u Ugljeviku

Fudbaleri Posušja upisali su novu pobjedu u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ovoga puta tim Branka Karačića slavio je u gostima protiv Zvijezde 09 rezultatom 0:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga, na prvu polupriliku čekali smo do devete minute susreta. Brković je zaprijetio, ali je lopta otišla pored gola Jelovca, javlja N1.

Posušje je imalo inicijativu u većem dijelu prvog dijela, a Zvijezda 09 je prvi put zaprijetila u 18. minuti preko Godsvilla.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavio je tim Branka Karačića sa napadima i u drugom dijelu, a do prednosti su stigli u 48. minuti. Prvu pravu priliku na susretu u gol je pretvorio Brković.

Samo deset minuta kasnije ponovo se tresla mreža domaćina. Ovoga puta strijelac bio je Jenjić.

Nakon postignutih golova Posušja, Zvijezda 09 je pala u potpunosti. Nisu uspjeli kreirati priliku, a s druge strane Posušaci su meč rutinski priveli kraju.

Posušje je nakon ovog kola 5. na tabeli sa 12 bodova, dok je Zvijezda 09 12. sa 3 boda.