Široki Brijeg izašao kao pobjednik iz uzbudljive utakmice protiv Zvijezde 09

Večeras su na rasporedu bile posljednje dvije utakmice sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na Stadionu Pecara ekipa Širokog Brijega je ugostila ekipu Zvijezde 09, a na kraju je slavila pobjedu nad gostima rezultatom 2:1.

Utakmica između Širokog Brijega i Zvijezde 09 je počela mirno i bez većih uzbuđenja. Ali da je favorit u utakmici, ekipa Širokog Brijega je pokazala u 11. minuti kada dolazi do vodstva pogotkom Mamića. On je nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Ćavar natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

Nakon toga utakmica je nastavljena mirno sa većim posjedom lopte za domaću ekipu. U 17. Lukić pokušava za domaće, ali njegov udarac je izblokiran. U 21. minuti Mamić je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 26. minuti domaća ekipa udvostručava prednost. Pogodak je postigao agilni Lukić nakon dubinske lopte Kuprešaka. U 33. minuti prvi put pokušavaju gosti, ali Karaklajić šutira pravo u golmana domaćih. Nakon tog pokušaja ekipa Zvijezde se oslobodila, stajala je bolje na terenu, ali to nisu kapitalizovali. Na poluvrrijeme se otišlo sa rezultatom 2:0 za Široki Brijeg.

U drugo poluvrijeme je bolje ušla ekipa Širokog Brijega. Napadali su, a najbolju priliku je imao Kpan kada sa par metara promašuje gol.

U 56. minuti domaći su kažnjeni za neiskorištene prilike. Veličković prelijepim pogotkom smanjuje rezultat na 2:1. Oslobodila se Zvijezda 09 nakon postignutog pogotka, imala je veću inicijativu i više je pokušavala da dođe do gola domaće ekipe.

Uspjela je ekipa Širokog Brijega da uspostavi ravnotežu u igri. U nastavku utakmice nije bilo ozbiljnijih dešavanja na terenu do 80. minute. Tada Chinedu šutira, ali golman gostiju brani njegov udarac. U 85. minuti ponovo se Chinedu našao u centru pažnje. Nakon jednog prekršaja u šesnaestercu tražio je najstrožiju kaznu, ali Irfan Peljto se nije oglasio. U samome finišu utakmice Danonski je umalo postigao pogodak za izjednačenje, ali se rezultat nije promijenio

Široki Brijeg narednu utakmicu igra na svome stadionu protiv Sarajeva iduće subote, dok će Zvijezda 09 ugostiti Posušje dan poslije.

Široki Brijeg 2:2 Zvijezda 09 (Mamić 11’, Lukić 26’ – Veličković 56’)

Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Kpan, Lukić, Mamić, Musa, Čavar, Kuprešak.

Zvijezda 09: Jelovac, Jevremović, Blažević, Jutrić, Veličković, Godswill, Milanović, Ostojić, Karaklajić, Kayode, Maksimović, piše Sport Centar.