Milanovo čudo od djeteta: Francesco Camarda postao najmlađi debitant ikada

Inače, Milan je teškom mukom savladao Fiorentinu.

Milanovo čudo od djeteta Francesco Camarda danas je postao najmlađi nogometaš koji je zaigrao u italijanskoj Seriji A.

Rossoneri imaju mnogo problema s napadačima pa je 15-godišnji Camarda prebačen u prvi tim za susret s Fiorentinom, a trener Milana Stefano Pioli ga je uveo u 84. minuti susreta umjesto Luke Jovića.

Camarda je rođen 10. marta 2008. godine te sada ima 15 godina i 260 dana te je pretekao defanzivca Bologne Wisdoma Ameyja koji je na meču protiv Genoe ušao kada je imao 15 godina i 274 dana.

Inače, Milan je teškom mukom savladao Fiorentinu, a konačan rezultat je bio 1:0.Gol odluke je postigao francuski reprezentativac Theo Hernandez koji je u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio sa jedanaest metara.

Ovom pobjedom Milan je došao do trećeg mjesta na tabeli sa 26 osvojenih bodova dok je Fiorentina šesta sa šest bodova manje.