Milan rutinski savladao Empoli u gostima i nastavio fenomenalni niz

Fudbaleri Milana su kao gosti savladali Empoli u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva rezultatom 2:0 (2:0).

Ekipa Milana je dobro otvorila utakmicu i povela u 11. minuti. Reijnders je poslao dijagonalu ka Rafaelu Leau, koji je nakon prodora uputio poprečnu loptu u šesnaesterac, fantastično proigrao Rubena Loftusa-Cheeka koji je zatresao mrežu.

Isti igrač najzaslužniji je i za dupliranje prednosti – bivši vezista Chelsija je izborio penal poslije igranja rukom jednog od rivala, koji je u 31. minutu izuzetnim udarcem materijalozovao još jedan nekadašnji Plavac – Olivier Giroud.

Piolijevi izabranici su na taj način iskoristili inicijativu iz prvog dijela, a drugo je bilo i dinamičnije i ravnopravnije. Empoli jeste uspostavio kontrolu polovinom drugog poluvremena, ali je na kraju primio i treći gol i Milan je odnio sva tri boda sa stadiona Carlo Castellani.

Konačan rezultat postavio je rezervista Chaka Traore u 88. minutu, poslije samo četiri minuta na terenu.

Šestom uzastopnom utakmicom bez poraza i četvrtom uzastopnom u domaćem prvenstvu, Milan je učvrstio treće mjesto na tbeli Serie A s 39 bodova, četiri boda manje od drugoplasiranog Juventusa, dok je Empoli na 19. mjestu sa 13.