Liga prvaka: Bez pobjednika u duelu PSV-a i Borussije Dortmund

Večeras je u Eindhovenu odigrana prva utakmica osmine finala Lige prvaka između PSV-a i Borussije Dortmund.

Borussije Dortmund PSV

U utakmici odigranoj na Phillips stadionu u kojoj nismo mogli vidjeli mnogo prilika večeras su snage odmjerili nizozemski PSV i Borussia Dortmund. Na kraju pobjednika nije bilo, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Prvi pokušaj na utakmici imala je domaća ekipa u 16. minutu, Malik Tillman je opucao na gol, ali je usmjerio loptu pokraj lijeve stative. Tri minute poslije prva prijetnja i gostujućih fudbalera, Niclas Fullkrug se našao u odličnoj poziciji nakon preciznog dodavanja u kazneni prostor ali je uputio loš udarac iznad prečke.

Dortmund dolazi do vodstva u 24. minutu, upravo igrač koji je iz PSV-a prešao u Borussiju postiže pogodak. Donyell Malen iz vrlo teške pozicije pogodio je za 0:1. Witsel je odigrao pas do njega, on potom šutira, a Dest je pokušao blokirati i sasvim dovoljno ukrotiti loptu da prevari Waltera Beniteza.

Dobru šansu za poravnjanje imao je PSV u 37. minutu, Johan Bakayoko je primio dugi pas i pucao na gol, ali je lopta prohujala kraj desne stative. Rezultatom 0:1 otišlo se u svlačionice. Ipak, na otvaranju drugog dijela poravnanjeMats Hummels skrivio je jedanaesterac, a arbitar Srđan Jovanović odmah je pokazao na “kreč”.

Luuk de Jong  je lagano realizirao penal tačnim udarcem u donji lijevi ugao gola – 1:1. Malo nakon toga prijeti Malen ponovo, primio je loptu u šesnaestercu nakon kornera, a njegov šut je proletio malo iznad prečke.

Odlična šansa za Dortmund u 72. minutu, Marius Wolf si je oslobodio malo prostora u blizini bijele tačke i ispratio centaršut iz slobodnjaka. Njegov precizni udarac glavom bi vjerojatno završio u lijevoj strani gola, ali Walter Benitez je refleksnom odbranom odbio loptu u stativu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Revanš susret igra se 13. marta na Signal Iduna Parku.