LIGA PRVAKA Sevilla prokockala prednost protiv PSV-a, kiša golova u Istanbulu

Dvije utakmice odigrane su u prvom terminu Lige prvaka.

Manchester United je remizirao u Istanbulu na gostovanju Galatasarayu dok je Sevilla poražena na meču protiv PSV-a, piše N1.

United je izašao visoko, ali je turski tim bio konkretniji. Koristili su igrači Galatasaraya prostor između linija Uniteda, a gosti nisu uspijevali da kako žele iznesu loptu. Prvu šansu na utakmici imao je Mertens, ali je Onana uspio da odbrani.

U 11. minuti United stiže u vodstvo preko Garnacha. Argentinac je dobio loptu u kaznenom prostoru te je majstorskim udarcem zakucao u mrežu.

Nešto kasnije Englezi stižu do drugog pogotka. Namjestio se kapiten Bruno Fernandes, raspalio i savršeno pogodio za 2:0.

Ubrzo Galatasaray stiže do smanjenja vodstva. Namjestio je Ziyech loptu, namjestio se on sam, šutirao, a Onana nešto slabije reaguje i smanjuje rezultat na 1:2.

Mogao je turski tim stići do potpunog poravnanja. Lopta je nakon jedne duge akcije stigla do Zahe koji je šutirao, ali je Maguire loptu izblokirao prije nego što je ugrozila Onanu.

U posljednjoj minuti prvog dijela velika šansa za Galatu. Icardi je dobio prelijep pas u prostor, majstorski sačekao Onanu da padne, pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

United u 55. minuti stiže do trećeg pogotka. Nakon brze kontre, lopta dolazi do Wan Bissake na desnoj strani koji pronalazi Scotta McTominaya na prvoj stativi, a ovaj sjajno reaguje i trese mrežu za 1:3.

Nešto kasnije ponovo Galata smanjuje vodstvo. Opet je Ziyech centrirao, Onana očajno reagovao, a navijačl dobili možda i najkomičniji pogodak od početka sezone.

Galatasaray do 3:3 dolazi u 71. minuti. Akturukoglu je poslao loptu u mrežu na asistenciju večeras fantastičnog Ziyecha.

Ovim remijem United je smanjio šanse za plasman u osminu finala te tako večeras mora navijati za pobjedu Bayerna protiv Kopenhagena. Ukoliko se to desi ulaskom u posljednje kolo grupne faze Bayern bi imao 15 bodova, Galatasaray pet, a Kopenhagen i United četiri. To znači da bi Crveni đavoli u posljednjem kolu morali pobijediti Bavarce, a da turski tim ne pobijedi Kopenhagena.

U meču B grupe, Sevilla je izgubila od nizozemskog PSV-a sa 2:3 nakon što je veći dio meča imala dva gola prednosti.

Prvi gol na susretu viđen je u 24. minuti. Rakitić je centrirao, Ramos bio najspretniji i loptu sproveo u mrežu. Odmah što se nastavio meč, tačnije u 47. minuti En Nesyri povećava prednost domaćeg tima.

U 66. minuti Sevilla ostaje sa igračem manje budući da je Ocampos dobio crveni karton. Veoma brzo Saibari pogađa na asistenciju Desta za 2:1, a u 82. minuti Gudelj pogađa sopstvenu mrežu za 2:2.

Trijumf PSV-u 2:3 donio je Pepi u sudijskoj nadoknadi utakmice.

U grupi B Sevilla je na zadnjem mjestu sa dva boda i bez šansi za osminu finala dok je PSV drugi sa osam osvojenih bodova.