Liga prvaka: Arsenal i PSV potvrdili plasman u naredni krug

Prve utakmice posljednjeg kola Lige prvaka su odigrane.

Lens je dočekao Sevillu, dok su PSV i Arsenal odigrali meč u Eindhovenu. Utakmice su igrane od 18:45.

Lens – Sevilla 2:1 (Frankowski 63’, Ramos 79’, Fulgini 90+6’)

Prvu veliku priliku na utakmici su imali gosti. Raketić je u 29. minuti došao do jedne odbijene lopte, šutirao ali je Samba to odlično odbranio. Prvo poluvrijeme je završeno sa nepopularnih 0:0.

Drugo poluvrijeme dosta zanimljivije počinje. U 57. minuti utakmice Pedrosa je šutirao iz dobre pozicije ali je pogodio prečku gola Lensa. Nije imao sreće igrač Seville. Samo tri minute poslije Soumare je faulirao igrača Lensa te je sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator penala bio je Frankowski. Nije imao šanse Dmitrović nakon dobro izvedenog penala.

U 75. minuti utakmice Medina je bio neoprezan te je napravio jedanesterac. Ramos je šutirao po sredini gola a Samba je to uspio odbraniti. Sudija je ponovio penal te je iz drugog pokušaja Ramos postigao pogodak u 80. minuti.

Ramos je mogao postati junak Seville u 94’ minut utakmice ali je promašio zicer sa pet metara. Šutirao je visoko preko gola. Samo dvije minute poslije stiže kazna. Fulgini je postigao pogodak nakon asistencije Sotoca.

PSV – Arsenal 1:1 (Nketiah 42’, Vertessen 51’)

Lider grupe B je gostovao kod PSV-a. Posljednja utakmica između ova dva kluba odigrana je u Londonu kada je Arsenal deklasirao PSV rezultatom 4:0. Prvu priliku na utakmici imali su igrači domaće ekipe. Pepi je stigao na jednu odbijenu loptu u šesnaestercu, šutirao ali jedan defanzivac Arsenala izbacuje sa gol linije.

U 19. minuti nova velika šansa za PSV. Vertessen je ispratio jedan centaršut, šutirao glavom ali je pogodio stativu gola Ramsdalea. Deset minuta poslije, Elneny sa velike udaljenosti pogađa stativu gola PSV-a.

Pred sami kraj prvog poluvremena odlična akcija igrača Arsenala. Nelson nakon jednog solo prodora dodaje loptu do usamljenog Nketiaha koji matira golmana za 0:1.

Drugo poluvrijeme odlično počinje za PSV. Vertessen je postigao fenomenalan gol u 51. minuti utakmice nakon asistencije Pepija.

Sjajan solo prodor Nelson nije uspio krunisati golom u 65. minuti utakmice. Lopta je otišla malo pored desne stative gola. Minut poslije odlična šansa da PSV. Saibari je šutirao iz dobre pozicije ali je to sjajno odbranio golman Ramsdale.

U 82. minuti Gabriel je postigao gol ali je poništen zbog ofsajd pozicije. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika te je rezultat završen 1:1, piše Sc Sport.