Borussia Dortmund u četvrtfinalu Lige prvaka: Majstorija Sancha i nestvarna greška igrača PSV-a

Fudbaleri Borussije Dortmund večeras su na svom terenu pobijedili PSV sa 2:0 i plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

U prvom meču ovih rivala koji se igrao prije tri sedmice u Eindhovenu rezultat je bio 1:1 i bilo je jasno da nas večeras čeka velika borba za plasman u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Dortmund je imao ulogu favorita, ali PSV je i večeras pokazao da nije slučajno u nokaut fazi, te je nizozemski klub itekako namučio njemački tim.

Domaći su na najbolji mogući način otvorili utakmicu i već u trećoj minuti uspjeli su da zatresu mrežu PSV-a i dođu do prednosti.

Na scenu je stupio Jadon Sancho koji je s vrha kaznenog prostora sjajno pogodio za 1:0 i veliko slavlje na tribinama.

Dortmund je do drugog gola mogao u 16. minuti kada je u šansi bio Brandt čiji udarac krajnjim naporom zaustavlja golman PSV-a.

Samo minutu kasnije novi zicer za domaće. Ovaj put u šansi je bio Malen koji sjajno šutira, no i ovaj put Benitez nevjerovatnom intervencijom spašava goste.

Veliku šansu domaći su imali i u 27. minuti. Ponovo je Malen bio taj koji je pokušao, ali ovaj put igrač Dortmunda šutira tek pored lijeve stative PSV-ovog gola. Malen je imao i priliku u finišu prvog poluvremena, no ostalo je 1:0.

U drugom poluvremenu PSV se probudio i zaigrao dosta bolje. Gosti su u 53. minuti imali sjajnu priliku preko Lozana koji je iz dobre prilike pogodio stativu.

Tri minuta kasnije pokušavo je i Teze, ali je Kobel to odbranio. Novu veliku šansu za PSV imao je iskusni De Jong u 69. minuti koji glavom loše šutira iz dobre pozicije, piše Sportsport.ba.

PSV ponovo prijeti dvije minute kasnije. Bakayoko je sjajnim driblingom prevario Hummelsa, ali Kobel je uspio da odbrani njegov udarac i spasi Dortmund.

Domaći su u 77. minuti vjerovali da je sve riješeno. Reus odlično centrira iz prekida za Fullkruga koji pogađa za 2:0, ali glavni sudija je nakon informacije iz VAR sobe poništio ovaj pogodak zbog ofsajda.

U zadnjoj minuti Dortmund kažnjava PSV za sve promašaje. Jedan od igrača gostiju pravi veliku grešku kada se okliznuo što je iskoristio Marco Reus koji pogađa za konačnih 2:0 i plasman Dortmunda u narednu rundu takmičenja.

Pored Dortmunda u četvrtfinalu su još PSG, Real Madrid, Barcelona, Bayern, Manchester City i Arsenal, dok Atletico Madrid i Inter igraju trenutno produžetke. Parove ćemo saznati već u petak kada je na rasporedu žrijeb u Nyonu s početkom u 12 sati.