LIGA PRVAKA Debakl Lensa u Londonu, Dediću bod protiv Sociedada

Bh. reprezentativac Amar Dedić upisao je remi bez golova sa Salzburgom kod ekipe Real Sociedada u 5. kolu Lige prvaka koje je kompletirano večeras.

arhiva

Fudbaler Bosne i Hercegovine odigrao je svih 90 minuta, dobivši i žuti karton u finišu.

Austrijski tim nalazi se na dobrom putu, da ostvari plasman u 1/16 finala Evropa lige, jer su treći na tabeli grupe D sa četiri boda. Vodeći Sociedad ima 11, koliko i drugoplasirani Inter, te su osigurali kartu za osminu finala, prenosi N1.

Benfica je posljednjeplasirana sa svega jednim bodom u grupi D, a večeras su prokockali prednost od 3:0 protiv Intera. Joao Mario matirao je Audera čak tri puta od 5. do 34. minute, ali je uslijedio odgovor nakon poluvremena. Arnautović, Fratessi i Sanchez pogađali su od 51. do 72. minute i vratili utakmicu na početak.

Do kraja susreta nije bilo promjena, ali je Antonio Silva dobio direktan crveni karton u finišu, poslije grubog starta nad protivničkim igračem i domaći su ostali sa deset igrača. Andris Treimanis nadoknadio je meč čak 9 minuta, tako da je portugalska ekipa branila i jedan bod, iako je vodila 3:0.

U grupi B, Arsenal je demonstrirao silu i za 45 minuta završio posao protiv Lensa. Topdžije su slavile 6:0, a redom su pogađali: Havertz, Gabriel Jesus, Saka, Martinelli i Odegaard u prvom poluvremenu. Konačnih 6:0 postavio je Jorginho iz penala.

Tim Mikela Artete je prvi sa 12 bodova i već je u nokaut fazi Lige prvaka, PSV je drugi sa osam, treći je Lens sa 5 osvojenih bodova, a posljednja Sevilla sa svega dva boda.

Bayern nije uspio probiti bedem Copenhagena na Allianz areni.

Utakmica je završena bez golova, ali to nije moglo ugroziti prvo mjesto Bavaraca, koji su kolo prije kraja grupne faze, prvi u grupi A sa 13 bodova.

Drugi je Copenhagen sa pet, koliko ima i treći Galatasaray, dok je Manchester United posljednji sa svega četiri boda. U 6. kolu ova tri kluba vodit će borbu za nokaut fazu, a sastaju se: Manchester United – Bayern i Copenhagen – Galatasaray.

U grupi C, a pobjedu je zabilježio Real Madrid u derbiju protiv Napolija 4:2, dok su Union Berlin i Braga remizirali rezultatom 1:1.

Gosti iz Italije su stigli u vodstvo pogotkom Simeonea u devetoj minuti, ali “Kraljevi” dolaze do preokreta pogocima Rodryga u 11. i Bellinghama u 22. minuti. Napoli početkom drugog poluvremena, odnosno u 47. minuti dolazi do izjednačenja pogotkom Anguissa. Novo vodstvo Real Madridu donosi Paz pogotkom u 84. minuti utakmice, a pobjedu potvrđuje Joselu u posljednjim trenucima nadoknade vremena.