KATAR 2022 / Francuzi razbili Poljake, show Kyliana Mbappea

Fudbalska reprezentacija Francuske treći je četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru.

Trikolori su večeras u osmini finala bez većih problema s 3:1 razbili selekciju Poljske, predvođene kapitenom Robertom Lewandowskim.

Strijelci za aktuelne svjetske prvake bili su Olivier Giroud u 44., te Kylian Mbappe u 74. i prvoj minuti sudijske nadoknade. Za Poljake je duboko u sudijskom vremenu sa bijele tačke bio precizan Lewandowski.

Francuzi u narednoj rundi čekaju boljeg iz duela Engleza i Senegalaca, koji svoj meč osmine finala igraju u večernjem terminu od 20 sati.

U nastavku teksta mogli ste pratiti najzanimljivije detalje sa današnjeg meča:

90+10′ Kraj utakmice. Francuska je pobijedila sa 3:1.

90+9′ GOOOOOOOOL! Lewandowski je ovaj put precizan. Poljska postiže utješni gol.

90+8′ Lloris je odbranio penal Lewandowskom, ali je sudija ponovo pokazao na bijelu tačku jer su igrači Francuske prije vremena utrčali u šesnaesterac.

90+7′ Penal za Poljsku. Lopta je u šesnaestercu u ruku pogodila Upamecana.

90+1′ GOOOOOOOOOOOOOL! Još jednom Mbappe. Francuska vodi 3:0 i sigurno je u četvrtfini finala.

74′ GOOOOOOOOOOOL. Francuska vodi 2:0, a strijelac je Kylian Mbappe. Sijevnuo je kontranapad Francuza. Dembele je s lakoćom promijenio stranu i uposlio Mbappea koji s vrha šesnaesterca snažnim i preciznim udarcem pogađa pod prečku.

66′ Mijenja i Deschamps – izlazi Tchouameni, ulazi Youssouf Fofana.

64′ Prve izmjene na utakmici. Kod Poljaka umjesto Szymanskog u igri je Arkadiusz Milik.

58′ Francuska je dosad izvela čak 7 kornera, sa druge strane Poljaci samo 1.

46′ Nastavljena je utakmica.

45+2′ Kraj prvog poluvremena. Francuska vodi 1:0.

44′ GOOOOOOOOOOOL! Francuska je povela pred sam kraj prvog dijela. Strijelac je Olivier Giroud. Sjajno mu je proturio lotpu Mbappe.

45. – Ulazimo u finiš prvog dijela.

40. – U jeku francuskih napada Poljska je imala veliku šansu u gužvi pred golom Francuske. Zielinski je bio u šansi, ali mu je udarac izblokiran.

30. – Redaju se šanse Francuza, ali lopta neće u gol. Dembele, Mbappe.. neuhvatljivi su za odbranu Poljske čiji gol “visi u zraku”.

20. – Poljaci pokušavaju kontranapadima ugroziti gol svjetskih prvaka, ali to će biti vrlo teško. Jasna je razliku u kvaliteti i prava senzacija bi bio prolazak defanzivno postavljene Poljske.

10. – Očekivano, Francuzi su od starta pritisli odbranu Poljaka.

1. – Počeo je susret na Al Thumama stadionu.

Ipak, Francuzi su završili kao prvi u grupi D, dok je Poljska, koja je u grupi pokazala vrlo lošu igru, ali ipak izborila plasman dalje, završila na drugom mjestu u grupi C, iza Argentine.

Svjetski prvaci su danas u najjačoj postavi koju Didier Decshamps trenutno ima, dok su Poljaci odlučili pojačati vezni vezni red pa će tako na teren istrčati i Krychowiak, dok je u napadu samo Lewandowski.

Francuska će nastupiti u sastavu: Lloris – Kounde, Upamecano, Varane, T. Hernandez – Tchouameni, Rabiot – Dembele, Griezmann, Mbappe – Giroud.

Na drugoj strani Poljaci na teren izlaze u sastavu: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski – Kaminski, Zielinski, Krychowiak, Szymanski, Frankowski – Lewandowski