Kudus junak Gane u dramatičnoj pobjedi nad Južnom Korejom

Odličnu utakmicu 2. kola Grupe H odigrali su danas Južna Koreja i Gana.

Nakon nešto više od 90 minuta efikasnog meča bilo je 3:2 za afrički tim.

Nakon dosta ofanzivnog starta azijske ekipe, povele su “Crne zvijezde” s 2:0 preko Salisua (24.) i Kudusa (34.). Ipak, u nastavku ekspresan povratak Korejanaca u nastavku. S dva gola Gue-Sung u 58. i 61. minuti vraća Korejance u igru.

Ipak, za pobjedu Gane pobrinuo se danas sjajni Kudus koji pogađa ponovo u 68. minuti utakmice.Večeras se u ovoj grupi sastaju Portugal i Urugvaj.

Do kraja su Korejanci na sve načine pokušali da poravnaju rezultat, ali dramatična završnica ipak nije donijela još jedan pogodak.

90+12. – Kraj utakmice.

80. – Ulazimo u finiš ove sjajne utakmice.

69. – GOOOOOOOOL!!! Nevjerovatni Kudus ponovo je strijelac! Ponovo Ganci imaju vodstvo!

61. – GOOOOOOOL!!! Ekspresan povratak Korejanaca! Ponovo je Gue-Sung strijelac!

58. – GOOOOL! Cho Gue-Sung upravo je utakmicu učinio zanimljivijom. Smanjila je Koreja na 1:2.

46. – Nastavljena je utakmica u Al Rayyanu.

45. – Kraj prvog dijela.

36. – GOOOOL!! Sada je 2:0! Odlično Ganci igraju u ovim momentima. Strijelac je Kudus koji odlično reaguje nakon dobro ubačaja J. Ayewa.

24. – GOOOOL!! Iako su Korejanci od starta djelovali ofanzivnije, Ganci su ti koji vode sada 1:0! Pogodio je Salisu!

15. – Za 15-ak minuta Korejanci već izveli pet kornera.

10. – Velika ofanziva Korejanaca od prve minute. Očito su riješili da što prije postignu gol.

1. – Počela je utakmica na Education City stadionu.

Dok bi u nekim kalkulacijama Korejancima odgovarao i remi u ovom meču, za Ganu bi bod ili poraz mogao značiti i opraštanje od Mundijala, ako bi danas u drugom meču grupe Urugvajci iznenadili Gance.

Na jednoj strani danas imamo zvijezde Gane gdje prednjače Thomas Partey, te braća Andre i Jordan Ayew, dok su na drugoj strani Korejanci predvođeni svojom najvećom zvijezdom Sonom iz Tottenhama.

Ostali igrači, može se reći, kao pčelice vrijedno odrađuju ostatak posla i čekaju da Son napravi potez koji bi mogao prelomiti meč u njihovu korist.