KATAR 2022 / Brazil minimalnim trijumfom nad Švicarcima osigurao osminu finala

U terminu od 17 sati preostalu utakmicu 2. kola grupe G odigrale su selekcije Brazila i Švicarske.

Brazil je slavio sa minimalnih 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Casemiro u 83. minuti.

Prethodno je VAR tehnologija poništila gol Kariokama iz 64. minute, kada je pogodio Vinicius Junior. No, zbog ofsajda taj gol Brazilcima nije priznat.

Inače, Brazil i Švicarska su u 1. kolu slavili protiv Srbije odnosno Kameruna. Brazil je trijumfom nad Švicarcima osigurao plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru, dok će drugi učesnik osmine finala iz grupe G biti poznat nakon posljednjeg kola u kojem se sastaju Srbija i Švicarska, te Brazil i Kamerun.

Na jednoj strani večeras su igrale brazilske zvijezde Vinicius, Firmino, Fabinho, Ederson, Alisson, Casemiro, Marquinhos, Thiago Silva, Richarlison.., a na drugoj strani Shaqiri, Xhaka, Seferović, Rodriguez, Embolo, Sow…

Ulogu favorita imale su Karioke, u kojima zbog povrede nije bilo Neymara.

U nastavku teksta mogli ste pratiti najzanimljivije detalje s utakmice koja je igrana na stadionu “974” u Dohi:

90+7′ Kraj utakmice. Brazil je slavio sa 1:0.

90+’ Igrat će se još šest minuta sudijske nadoknade. Brazilci bi ovom pobjedom ostvarili plasman u 1/8 finala, dok bi Švicarci porazom prolaz u drugi krug morali tražiti u direktnom duelu sa Srbijom.

83′ Gooooooooooooool! Brazil opet vodi. Casemiro je pogodio iz poluvoleja. Sommer je bio nemoćan. VAR ovaj put nije pomogao Švicarcima.

76′ Ostalo nam je još petnaest minuta (plus sudijsko vrijeme) nade da ćemo vidjeti makar jedan gol na ovoj utakmici.

66′ VAR tehnologija nakon kratke provjere poništila je Viniciusov gol zbog ofsajda. Ostaje 0:0.

64′ Goooooooooooool. Brazil vodi. Strijelac je Vinicius Junior.

60′ Sat vremena igre je iza nas, i dalje nema golova.

56′ Richarlison sada djelić sekunde kasni na loptu koju je s lijeve strane ubacio Vinicius Junior.

46′ Nastavljen je susret.

45+1′ Završeno je prvo poluvrijeme istim rezultatom kojim je i počelo.

44′ Zanimljiva scena na stadionu “974”. Na čuđenje igrača obje reprezentacije, na nekoliko sekundi nestalo je svjetla, neki od reflektora su se isključili. Ali organizatori su brzo reagovali i utakmica je nastavljena.

31′ Novi šut Karioka prema golu Švicarske, ali loptu hvata Sommer.

27′ Prva prava šansa na utakmici, Vinicius Junior šutirao je sa 6-7 metara, ali gol Švicaraca čuva odlični Sommer.

21′ Za sada bez velikih uzbuđenja. Švicarci se dobro drže protiv moćnog Brazila, doduše oslabljenog neigranjem Neymara.

6′ Brazil bolje otvara meč, no njegov golman Alisson pravi grešku koja ga je mogla skupo koštati. Srećom, odbrana otklanja opasnost po gol Brazila.

1′ Počela je utakmica.