Fullkrug spasio Njemačku poraza od Španije

Njemačka i Španija odigrali su posljednju utakmicu dana, a završilo je 1:1.

Španija je dobila u prvom kolu Kostariku 7:0, a Nijemci izgubli od Japana 1:2.

Zbog toga je Njemačkoj ovo bila itekako birna utakmica, da li će proći grupu, drugi Mundijal zaredom.

Španija je opasno zaprijetila u 7. minuti. Malo iskosa šutirao je Dani Olmo, Neuer odbija loptu koja na kraju pogađa prečku. Ostalo je 0:0.

MInutu poslije Olmo je zatresao i prečku udarcem s distance.

U 40. minuti Kimmich je odlično ubacio iz slobodnjaka, Rudiger zabio gol, ali je bio u ofsajdu.

U drugom poluvremenu Elf je preuzeo inicijativu, bio opasniji protivnik, ali u 62. se ukazao Morata.

Sjajno je iskoristio ubacivanje s lijeve strane i proturio loptu iza leđa Neuera.

U 73. minuti fantastičnu priliku je imao Musiala. Sane ga je odlično proigrao, ali je igrač Bayerna pucao iz blizine u golmana.

Njemačka je izjednačila u 83. minuti. Rezervista Fullkrug, napadač Wedera, pogodio je s peterca za 1:1. Elf se vratio iz mrtvih.

U posljednjim sekundama Sane je imao odličnu priliku ali ostalo je 1:1.