Italijani osvojili treće mjesto Lige nacija

Italija je u veoma sadržajnoj utakmici za treće mjesto Lige nacija danas savladala Nizozemsku u Roterdamu.

Već u šestoj minuti Dimarco je doveo Azzurre u vodstvo, da bi Frattesi u kontranapadu udvostručio prednost gostiju, prenosi SC Sport.

Bergwijn je u 68. minuti probudio nadu Oranjama nakon što je odbijenu loptu u gužvi pred golom Italije pretvorio u pogodak za 1:2.

Nizozemci su se zatim potpuno otvorili, što je Italijanima omogućilo da opet prijete iz kontri. Upravo u jednom takvom napadu Chiesa je poentirao u 72. minuti.

Weghorst je zatim tresao mrežu Azzurra, ali pogodak je poništen zbog ofsajda. Ipak, Wijnaldum postiže gol za 2:3 pred kraj regularnih 90 minuta.

Rezultat se više nije mijenjao i pored čak devet minuta nadoknade. Trijumf i treće mjesto za Italiju.

Večeras (20.45) se igra finale između Hrvatske i Španije.