Joselu u finišu pogodio za slavlje Španije protiv Italije, Furija ide na megdan Hrvatima u finalu!

Reprezentacija Španije je večeras u polufinalu Lige nacija sa 2:1 savladala Italiju, te tako zakazala okršaj s Hrvatskom za trofej u ovom takmičenju.

Za pobjedu Furije pogađali su Yeremy Pino i Joselu, dok je jedini strijelac za Italiju bio Ciro Immobile.

Inače, na ovom meču je ulogu četvrtog suca obnašao bosanskohercegovački arbitar Irfan Peljto.

Vidjeli smo dva golna samom otvaranju utakmice, činilo se da ćemo svjedočiti spektakularnoj utakmici, ali nije bilo baš tako.

Mladi Yeremy Pino je u 3. minuti doveo Furiju u vodstvo, ali Azzurri uzvraćaju već u 11.

Le Normand je potpuno nespretno skrivio jedanaesterac zaustavljajući rukom šut koji bi završio kod korner zastavice, a s bijele tačke rutinski pogađa Immobile, piše Sport Centar.

Mreža Španije tresla se i u 21. minuti, ali imali su momci Luisa De la Fuentea dosta sreće jer su suci iz VAR sobe gol Frattesija poništili zbog jako malog ofsajda.

Prvu narednu šansu vidjeli smo minut prije odlaska na odmor, kada Toloi šutira malo preko gola.

Bila je Italija bolja u prvom dijelu, ali u drugoj kao da joj je ponestalo snage.

Pritiskala je Španija i pritiskala, a odbrana Italije popustila je dvije minute prije kraja.

Lopta se u 88. minuti nakon jednog dalekometnog šuta Rodrija sretno odbila do Joselua, koji je posprema u mrežu za 2:1.

Bio je to i konačan rezultat meča.

Finale Lige nacija između Hrvatske i Španije na rasporedu je u nedjelju od 20.45h.