ODIGRANO FINALE NA "DE KUIPU" Španija osvojila Ligu nacija

Finalni meč ovosezonske A Lige nacija odigran je večeras u Roterdamu na stadionu "De Kuip" između Hrvatske i Španije.

Pobjednik je na kraju bila selekcija Španije koja je do pobjede stigla nakon boljeg izvođenja penala.

Hrvatska i Španija su nakon 90 minuta igrali 0:0, a ni u produžecima nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen s bijele tačke, a to je bila Crvena furija koja je slavila sa 5:4.

Spomenimo da je najbolju šansu na utakmici imala Španija u 84. minuti. Fati je šutirao, a Perišić sa same gol line loptu poslao u korner.

Hrvatska je najbolju šansu imala u produžecima. Naime, Majer je u 100. minuti utakmice nakon pasa Kovačića izašao sam pred golmana Španije, ali mu je Nacho u posljednjem trenutku uklizao.

Ranije, u utakmice za treće mjesto, slavila je selekcija Italije nad Nizozemskom. Azuri su pobijedili rezultatom 3:2.