Španija loše otvorila susret, ali na kraju lagana pobjeda

Drugo kolo grupe G, sastale su se reprezentacija Španije i Brazila.

Na samom otvaranju susreta i tokom cijele prve četvrtine Brazil je pružao odličan otpor, te su je i okončali sa pola koša prednosti.

Nakon loše otvorenog susreta, Španija se probudila i počeli su da igraju bolje i konkretnije u napadu. To pokazuje i rezultat jer se na poluvrijeme otišlo sa plus 8 za Špance.

U trećoj četvrtini Brazil i dalje daje znakove života i traži senzaciju, spuštaju zaostatak na samo 5 poena.

Na otvaranju zadnje četvrtine osjetla se nervoza kod Brazilaca, šut iz igre je potpuno stao. Naravno i više nego iskusni Španci koriste greške Brazilaca i mirno privode utakmicu kraju. Rezultat je glasio 78-96.

Najefikasniji na parketu bio je Aldama koji je ubacio 15, iza njega Hernangomez sa 14, te Nunez 13.

Najbolji sa druge strane bio je Coboclo koji je utakmicu zavšio sa dabl-dabl učinkom 15 poena 11 skokova.