Nakon 25 godina Italija sa troje finalista u eurokupovima

Impresivan učinak italijanskih klubova na međunarodnoj sceni ove sezone, doveo je do jedinstvenog ostvarenja Serije A u tekućem vijeku: Prvenstvo Italije ima troje finalista u evropskim takmičenjima.

Inter će na megdan Manchester Cityju 10. juna u Istanbulu, u finalu Lige prvaka, Roma će protiv Seville u borbu za trofej Lige Evropa 31. maja u Budimpešti, a Fiorentina će pokušati da postane drugi italijanski tim koji je trijumfovao u Ligi konferencije, ali će morati da pobijedi West Ham. 7. jun u Pragu.

Italija je poslednji put imala troje finalista u takmičenjima pod pokroviteljstvom UEFA-e, u sezoni 1997/98. Tada je Juventus ustuknuo pred Real Madridom u finalu Lige prvaka, dok je Inter savladao Lazio u finalu Kupa UEFA.

Ovog puta, međutim, finalisti dolaze iz tri različita takmičenja, pa postoji mogućnost da Calcio ove sezone osvoji sve evropske trofeje.