Igman kažnjen za brojne promašaje, Široki zabilježio važnu pobjedu

Široki Brijeg je na stadionu Pecara dočekao Igman u okviru 10. kola Premijer lige, a meč je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 2:0.

Domaći su imali inicijativu na početku meča. Pokušavali su preko Ćavara i Chinedua, no bez ozbiljnijih problema za Igman.

Gosti prvi put prijete u 17. minuti preko Hebibovića čiji šut brani Bender. Najbolju priliku za goste imao je Bodul u 30. minuti, no golman Bender sjajno brani njegov silovit udarac.

Široki stiže u vodstvo u 36. minuti. Nakon dobre akcije i pogreške odbrane Igmana strijelac je bio Mamić.

U drugom dijelu opasniji su bili gosti. Bešagić je mogao poravnati rezultati, ali njegov udarac Bender sjajno brani. Zatim Igman prijeti iz kornera, ali ponovo je Bender siguran.

U 68. minuti golman Širokog opet spašava domaće. Ramić je bio u prilici, ali nije bio precizan. Kazna za promašaje stigla je u finišu meča. Chinedu je bio siguran izvođač penala za 2:0 i tako ovjerio pobjedu Širokog.