DRAMATIČAN KRAJ SEZONE U BUNDESLIGI: Bayern do titule golom u finišu utakmice

U posljednjem kolu njemačkog šampionata otklonjene su brojne dileme, a prvak Njemačke je ekipa Bayerna koja je slavila protiv Kolna s 1:2.

Dortmund je odigrao neriješeno na svom terenu protiv Mainza. bilo je 2:2, prenosi SC Sport.

Borussia Dortmund je doživjela šok u 15. minuti susreta kada je Mainz stigao do prednosti. Andreas Hanche-Olsen je ispratio korner i pokazao svoj nos za gol kada je mirno postavio glavu i izbliza zabio u lijevu stranu gola za prednost gostiju od 0:1.

Šok za domaće

Već u idućem napadu Milioneri su izborili jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Sebastian Haller, a njegov udarac je odbranio Finn Dahmen.

Novi šok za domaće uslijedio je u 22. minuti kada je Karim Onisiwo savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i svladao golmana.

U samom finušu meča Dortmund je imao dvije dobre prilike preko Juliana Brandta i Donyella Malena.

Drugo poluvrijeme gosti bolje otvaraju, Jae-Sung Lee mogao je povisiti vodstvo Mainza na 3:0. Dobio je odličnu loptu u kazneni prostor, ali je loše pucao i odbranio mu je Kobel udarac.

Igrao 69. minut kada je Guerreiro pogotkom smanjio prednost gostiju, a asistirao mu je Reyna. U 96. minuti Sule je pogodio za 2:2.

U drugom veoma bitnom meču, Bayern je došao do pobjede rezultatom 1:2.

Bavarski gigant je do prednosti došao u osmoj minuti susreta, kada je mrežu Kolna zatresao Kingsley Coman koji je pucao s ruba šestnaesterca i zabio u desne rašlje, a Leroy Sane je asistirao za gol.

Novi gol aktuelni prvak Njemačke postigao je u 45. minuta, a strijelac je bio Leroy Sane, međutim on je naknadno poništen radi igranja rukom.

Schalke ispao

Igrao se 58. minut, a gosti imaju novu priliku. Zaprijetio je Leroy Sane, pucao je, ali preko gola.

Ponov je Sane prijetio u 75. minuti, ali lopta je otišla pored gola. Ipak Koln je došao do poravnanja, sudija je u 80. minuti pokazao na bijelu tačku, a strijelac gola bio je Dejan Ljubičić.

Ipak do velike drame i novog gola stiže bavarski tim u 89. minuti, Jamal Musiala je pokupio dodavanje i bez oklijevanja pucao, lopta je završila u donjem desnom uglu mreže.

Na kraju utakmice uslijedilo je veliko slavlje pa je Bayern postao novi-stari prvak Njemačke.

Zanimljivo je bilo i u borbi za opstanak gdje je na kraju pored Herthe putnik u niži rang Schalke, dok će play-off za ostanaka u društvu najboljih igrati Stuttgart.

Augsburg našeg Ermedina Demirovića izgubio od Borussije M’Gladbach sa 2:0, a bh. reprezentativac je odigrao svih devedeset minuta.