Bayern slavio protiv Augsburga, Demirović dvostruki strijelac

Danas je odigrano 19. kolo Bundeslige, a svoje pobjede upisali su Bayern, Stuttgart i Werder. Dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Najzanimljivija utakmica odigrana je na WWK Areni gdje je Augsburg dočekao Bayern Munchen.

Poveo je Augsburg u 12. minuti pogotkom Rexhbecaja, ali je isti poništen zbog ofsajd pozicije. Bavarci gotovo iz ničega deset minuta poslije stižu do vodstva, a pogodio je Pavlović. Činilo se da će se sa tim rezultatom otići na poluvrijeme, no da se to ne dogodi pobrinuo se Alphonso Davies koji u 5 minutu nadoknade prvog poluvremena postiže pogodak za 0:2.

Sjajno domaćin otvara drugo poluvrijeme, nakon centaršuta Mbabua u skoku je sjajan bio Ermedin Demirović koji postiže svoj deveti pogodak ove sezone i smanjuje na 1:2.

Očekivalo se u nastavku da bi domaćin mogao stići do poravnanja, no Harry Kane majstorski postiže gol u 58. minutu za 1:3.

U 88. minutu Manuel Neuer skrivio je jedanaesterac, a isti je uspio odbraniti Svenu Michelu što je značilo i kraj nadanja domaćina da može do bodova u ovom susretu.

Ponovo su domaćini dobili jedanaesterac u 93. minuti, a ovoga puta loptu u ruku uzeo je bh. reprezentativac koji je bio siguran sa bijele tačke, te na kraju ublažio poraz svog tima.

Ermedin Demirović igra u životnoj formi. Bh. napadač i kapiten Augbusrga je danas postigao svoj deveti i deseti gol u sezoni Bundeslige. Ima i pet asistencija i tako je jedan od najefikasnijih igrača u ligi.