Edin Terzić danas je najnesretniji čovjek u Njemačkoj

Borussia Dortmund kiksala je u 30. kolu Bundeslige kod Bochuma (1:1).

Time bi ekipa Edina Terzića četiri kola prije kraja prvenstva mogla izgubiti prvo mjesto jer Bayern sutra u 15:30 dočekuje posrnulu Herthu iz Berlina. Bochum je poveo preko Losille u petoj minuti, a Adeyemi je dvije minute zatim postavio konačnih 1:1.

Iz Dortmunda su nakon utakmice okrivili suce zbog dvije sumnjive situacije. Prva se dogodila u 64. minuti, a druga u posljednjim sekundama. Borussia je oba puta tražila penal, posebno u 90. minuti, kada je Mats Hummels zabio za preokret, no taj gol je poništen zbog ofsajda. Sporna situacija dogodila se nekoliko sekundi ranije, kada je Niklas Sule udarcem pogodio protivnika u ruku.

Sporne situacije pogledajte OVDJE.

Nakon VAR provjere odluka suca Stegemanna ostala je ista. Terzić je tražio da se još jednom provjeri situacija, ali taj zahtjev nije uvažen. Bild dodaje kako se sudijska ekspertiza slaže da je odluka suca Stegmanna ispravna.

“Iz naše perspektive danas su postojale dvije pogrešne odluke. Rekao sam sucima što mislim i što nam je na kocki. Za nas je ovo jedinstvena prilika. Jedino što sam tražio od glavnog suca je da ponovno pregleda VAR, a on je odbio to učiniti i to je krajnje gorka odluka”, rekao je Borussijin trener Edin Terzić.