Bosanac iz Donjeg Vakufa trebao je biti heroj Dortmunda: Na kraju je ispao tragičar dana

Bayern je osvojio naslov prvaka Njemačke nakon ludog zadnjeg kola, u kojem je Borussia Dortmund remizirala s Mainzom 2:2, dok je Bayern u gostima pobijedio Köln 2:1.

Borussia je u zadnje kolo ušla s dva boda prednosti ispred Bayerna, no nije uspjela stići do pobjede kojom bi osigurala titulu.

Napadač iz Obale Slonovače Sebastien Haller bio je junak Dortmunda u posljednjih nekoliko kola. Zabio je pet golova u zadnje tri utakmice i tako doveo Dortmund na korak do osvajanja titule.

No onda je u zadnjoj utakmici promašio dvije ključne šanse. Najprije nije zabio penal u 19. minuti, obranio mu ga je gostujući golman, a imao je priliku i u 60. minuti, kad je bio sam na drugoj vratnici. Odlično je tempirao ulazak i ubacio se, ali je iz blizine promašio cijeli gol.

Nakon utakmice igrači Dortmunda bili su neutješni, samo su ležali i plakali na terenu, a trener Edin Terzić, porijeklom iz Donjeg Vakufa, prilazio je svakome i pružao im podršku.

Video pogledajte OVDJE.

Borussia je tako ostala na osam osvojenih Bundesliga, a posljednju je uzela u sezoni 2011/12.