U dvoboju dvije Borussije slavila ona iz Dortmunda

Borussia Dortmund je u dvoboju 32. kola njemačke Bundeslige na svom stadionu s 5-2 svaladala imenjaka iz Moenchengladbacha, te je ostala bod udaljena od lidera Bayerna, koji je danas s 6-0 svladao Schalke.

Pitanje pobjednika crno-žuti su riješili već u prvom poluvremenu, kada su četiri puta pogodili mrežu gostiju. Pogotke su postigli Donyell Malen (5), Jude Bellingham (18) i Sebastien Haller (20, 32).

U drugom poluvremenu gosti smanjili preko Ramyja Bensebianija, koji je u 75. minuti uspješno realizirao jedanaesterac, te Larsa Stindla u 85. minuti. Za konačnih 5-2 Giovanni Reyna pogodio je duboko u produžetku.

Na tabeli Bayern ima 68 bodova, slijedi Borussija sa 67 i već je osigurala najmanje drugo mjesto.