Željezničar preko Leotara u četvrtfinale Kupa BiH

Željezničar je savladao Leotar u sjajnom ambijentu na Grbavici i plasirao se u četvrtfinale Kupa BiH.

Plavi bolje otvaraju meč i vrše pritisak na gol gostiju, a zamalo su došli do pogotka u 16. minuti, kada se lopta nakon centaršuta Amoaha odbila od jednog igrača Leotara i prošla tik pored stative.

Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Leotar, Aćimović je uzdrmao prečku. Mnogo sreće imao je Željo u tom trenutku.

No, kapiten Trebinjaca je bio precizniji u 29. minuti. Njegov šut je prvo blokirao Cocalić, lopta mu se vratila, a zatim je Aćimović raspalio s dvadesetak metara i pogodio gornji kut Benderovog gola – 0:1.

Brzo je mogao Željezničar izjednačiti, ali Drljo je pogodio stativu. Isti igrač i u 39. minuti je prizemnim udarcem pogodio stativu.

Minut kasnije za Željezničar je dosuđen jedanaesterac. Stoper Andrej Đurić je rukom ispred gol-linije zaustavio udarac Krpića i dobio direktan crveni karton.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Semir Šitilić – 1:1. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Situacija za goste postala je još gora u 60. minuti, kada je Prusina dobio drugi žuti karton, a Leotar ostao s dva igrača manje na travnjaku Grbavice.

Do vodstva je Željezničar mogao u 68. minuti, ali Krpić je pogodio prečku nakon ubačaja Štilića.

U 88. minut desio se i najljepši trenutak utakmice. Novajlija Andrija Drljo je odapeo loptu s nekih dvadesetak metara i efektno zatresao mrežu Trebinjaca. Ispostavit će se da je to bio pobjednički gol, javlja SC Sport.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Jašarević, Cocalić, Drina, Galić, Mekić (Hodžić), Štilić (Hajdarević), Drljo (Šehić), Amoah, Hodžić, Krpić.

LEOTAR: Puletić, Đurić, Cmiljanović, Karić (Tahrić), Čavić (Milić), Prusina, Šipovac, Aćimović, Đajić, Georgiev, Handžić.