Posušje po prvi put u historiji osvojilo bod na Grbavici, Bender tragičar Željezničara

Željezničar i Posušje su podijelili bodove u utakmici 19. kola m:tel Premijer lige BiH, koju je obilježio sjajan ambijent na Grbavici i proslava 35. rođendana popularnih Manijaka, navijača domaće ekipe.

Plavi su otvorenog garda krenuli po vodstvo već u uvodnim minutama susreta. Prvu priliku imali su u osmoj minuti, šutirao je Mekić, lopta je skrenuo Beganović i promašio gol gostiju.

Zatim je Beganović u 18. minuti šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio stativu, a minut kasnije Kukić sjajnom intervencijom nogom odbranio pokušaj Štilića, piše SCsport.ba.

Potom je i Drina bio u odličnoj poziciji da poentira, ali Kukić je ponovo bio na visini zadatka.

Gosti su zamalo kaznili igrače Željezničara za promašaje u 32. minuti, ali Boban je bio neprecizan pred golom Plavih.

Željezničar do pogotka stiže u 36. minuti, baš u trenutku kada su popularni Manijaci napravili sjajan dekor i zapalili baklje u čast 35. rođendana ove navijačke grupe. Sa strane je ubacio Semir Štilić, na pravom mjestu se našao Armin Hodžić i pogodio za 1:0. Nije mogao izabrati bolji momenat, slavlje na Grbavici je bilo potpuno.

U nadoknadi poluvremena Subašić je imao stopostotnu šansu, ali nije ju realizovao.

Početkom drugog dijela meča Posušje je izjednačilo. Pogotku je prethodila kardinalna greška golmana domaćih Josipa Bendera, koji se poigravao ispred šesnaesterca. Uklizao je Lučić i tako mu oduzeo loptu, koju je potom u praznu mrežu pospremio Toni Jović za 1:1.

Nedugo zatim gosti su mogli i do preokreta, ali Luka Begić za nekoliko centimetara je zakasnio na drugoj stativi nakon šuta iskosa Jovića.

Potom je i Željezničar mogao ponovo do vodstva, ali je Lučić loptu zaustavio na gol-liniji nakon pokušaja Mekića.

Nekoliko šansi kreirao je Boban, pokazao majstorske poteze. Ipak, nije uspio dovesti Posušje u prednost.

U nadoknadi je Malić dobio crveni karton, Željezničar je ostao s igračem manje.

Ostalo je 1:1 do kraja meča. Posušje je tako, po prvi put u historiji, osvojilo bod u prvenstvenoj utakmici na Grbavici.