(FOTO) Velež u derbiju kola pobijedio Sarajevo, Santos presudio Slogi

Fudbaleri Veleža u u 22. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Sarajevo u Doboju kod Kaknja, a konačan rezultat utakmice je bio 1:0 za Rođene.

Sarajevo je zaprijetilo u 14. minuti susreta kada je Martinović ispucao jednu loptu koja je došla do Renana čiji udarac je otišao pored gola Hadžikića da bi tri minute kasnije Kyeremeh pronašao Avramovskog koji je uhvatio volej, ali je lopta otišla pored gola Šahinovića. Nastupio je potom period mirnije igre, nije bilo prilika kao ni pogodaka, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Prvu šansu u nastavku je ponovo imalo Sarajevo i to ponovo preko Renana Oliveire čiji je udarac zaustavio Osman Hadžikić da bi Avramovski zaprijetio u 59. minuti susreta, ali je lopta otišla pored gola. U jeku bolje igre Sarajeva, Rođeni su stigli do prednosti i to u 74. minuti susreta.

Edo Vehabović je vratio loptu u sredinu sa desne strane, a na nju naletio Mitar Ćuković i šutirao ka Muhamedu Šahinoviću kome je lopta ispala iz ruke nakon čega je i zakačila Iliju Martinovića, te završila u mreži. U 85. minuti je Velež mogao udvostručiti prednost, ali je udarac Dejanovića otišao preko gola.

Do kraja je ostalo 1:0.

FK Sloga je na stadionu Milan Jelić u Modriči ugostila ekipu FK Željezničar. Konačan rezultat glasio je 1:0 u korist gostiju.

Igrala se 83. minuta utakmice kada je Željezničar stigao u vodstvo u Modriči, a strijelac pogotka bio je sjajni Santos nakon asistencije Semira Štilića.

Do kraja susreta Sloga je imala izuzetnu priliku u 90. minuti utakmice, ali je udarac rezerviste Zajića otišao visoko preko gola.