KUP BiH Rudar Prijedor u skandaloznom susretu nakon penala eliminisao Borac

Pobjednik prvog susreta osmine finala Kupa BiH odlučen je tek nakon izvođenja jedanaesteraca, s obzirom je rezultat meča između Rudar Prijedora i Borca nakon regularnih 90 minuta glasio 1:1.

Prijedorčani su na svom stadionu došli do prednosti u 13. minuti, s ruba šesnaesterca je šutirao Demonjić i pogodio donji kut gola Banjalučana.

Nakon toga gosti su stvorili nekoliko prilika, da bi uspjeli izjednačiti u 43. minuti. Ubacio je Ninković, na pravom mjestu se našao Piščević i glavom pogodio za 1:1. S tim rezultatom je zaključeno poluvrijeme.

U drugom dijelu meča u centru pažnje je bio sudija Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške. Drugi žuti je domaćem fudbaleru Sajaku dodijelio u 70. minuti, a zatim je put svlačionice pokazao još jednom fudbaleru Rudara, strijelcu Demonjiću.

Ipak, čak ni sa dva igrača više Borac nije uspio povesti tako da je ostalo 1:1 i ekipe su pristupile izvođenju jedanaesteraca.

Na kraju su Prijedorčani prošli u četvrtfinale zahvaljujući većoj preciznosti i jačim živcima prilikom pucanja penala – 5:4.

Tokom utakmice navijači oba tima skandirali su presuženom ratnom zločincu Ratku Mladiću.