Sloboda slavila protiv očajnog Sarajeva

Sloboda i Sarajevo su danas na stadionu FK Budućnost u Banovićima odigrali utakmicu 17. kola Premijer lige BiH.

Meč je završen pobjedom Slobode 2:0 nad očajnim Sarajevom koje je prijetilo golu Tuzlaka uglavnom u prvom dijelu utakmice, gdje treba istaći dobru priliku koju je propustio Čataković.

Navijače Slobode obradovao je Mehmedović pogotkom u ranoj 11. minuti. Treba dodati da su kod pogotka Tuzlaka igrači Sarajeva od glavnog sudije Dragana Petrovića tražili ofsajd, ali odluka nije promijenjena.

U nastavku gosti nisu uspjeli poravnati, dok je Sloboda uduplala vodstvo na 2:0 pogotkom Kapetanovića nakon dobrog ubačaja Husejnovića i velike greške golmana Šahinovića.

SLOBODA: Bukvić, Ćivić, Osmanković, Kapetanović, Maksimović (Komazec), J. Osmić, Mehmedović, Vranješ (Jusić), Vošnjak, M. Osmić (Hadžibeganović), Delić (Husejinović).

SARAJEVO: Šahinović, Musa (Salčin), Drobarov, Trako, Mulalić, Mustafić (Varešanović), Đokanović, Džafić (Ikić), Avramovski, Suljić (Ahmetović), Čataković (Mulahusejnović).