(VIDEO) Sarajevo nastavlja da tone, Feđu Dudića čekaju teški dani

FK Sarajevo danas je na stadionu Bilino polje dočekao FK Sloboda. Meč je završen bez pobjednika – 1:1.

Sarajevo je krenulo ofanzivno od starta. Već u prvoj minuti Ikić je imao priliku koja nije pretvorena u gol, a nova šansa za Bordo tim uslijedila je samo dva minuta kasnije.

U 16. minuti Sloboda je stigla do vodstva od 0:1. Pogodio je bivši fudbaler Sarajeva Nikola Komazec udarcem iskosa s lijeve strane. Gol nije proslavio.

U 20. minuti Sloboda je zaprijetila, šutirao je Vošnjak, odbranio je golman Sarajeva. Na drugoj strani su svoje udarce nešto kasnije oprobali Varešanović i Čirjak, no bez promjene rezultata.

U 31. minuti Sarajevo je promašilo gotovo nemoguće. Nakon izgledne prilike za Varešanovića i Mulahusejnovića, lopta se odbila do Ikića koji je šutirao iz čiste situacije, ali je pogodio prečku. Igrao se 43. minut kada je Varešanović bio u prilici, ponovo od svega nije bilo ništa.

Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Slobode.

Nije se dugo čekalo u drugom poluvremenu da bordo-bijeli poravnaju. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, sa distance je lijepo pogodio Nardin Mulahusejnović za 1:1.

U 60. minuti sa nekih 20-tak metara šutira Đokanović, lopta je otišla kraj gola. Pet minuta kasnije domaći su ponovo u šansi, ali Bukvić spašava gol gostiju.

Đokanović je silovito šutirao u 74. minuti, a još boljom paradom Bukvić je odbranio i skrenuo loptu u korner. Samo minutu kasnije Kobiljar se našao u prilici: Njegov udarac zakačio je nekog od domaćih fudbalera, pa na kraju nije bilo ni kornera. U 79. minuti Suljić je u dobroj šansi, a njegov šut je blokiran. Dva minuta kasnije probio je Musa, ubacio u sredinu, no na njegov pas niko nije naletio.

U 85. minuti zicer je imao Kobiljar – šutirao je pravo u golmana Bukvića. U 88. minuti odličan solo prodor Salčina po lijevoj strani, promiješao je nekoliko fudbalera Slobode, a zatim i pao u kaznenom prostoru gostiju, ali glavni sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Duboko u sudijskoj nadoknadi sviran je penal za Sarajevo. Jedanaesterac je izveo Kapić, no Bukvić je odbranio i to.

Do kraja nije bilo promjena: Utakmica je završena 1:1, čime je Bordo tim ušao u seriju od tri vezane utakmice bez pobjede, iako je danas ekipa Feđe Dudića odigrala zaista dobar meč i kreirala veliki broj prilika, pišu Sportske.