Sarajevo savladalo Posušje i zadržalo šanse za plasman u Evropu

Fudbaleri Sarajeva savladali su u Doboju kod Kaknja ekipu Posušja sa 3:1 u posljednjem meču 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je na otvaranju meča prijetio preko Kyeremeha i Čatakovića, ali je nedostajala realizacija.

Kyeremeh u 37. minuti šalje loptu u mrežu Posušja, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Gosti su u prvom poluvremenu prijetili preko Jovića.

Izabranici Mirze Varešanovića proigrali su u drugom dijelu. Čataković u 54. minuti sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali je stativa bila saveznik gostujućeg tima.

Sarajevo do vodstva dolazi u 60. minuti. Bešlić u šesnaestercu ruši Guliashvilija, a siguran sa 11 metara bio je Čataković.

Samo pet minuta kasnije Martinović povećava prednost Bordo tima. Rezervista Ziljkić lijepim golom u 83. minuti pogađa za 3:0.

Utješni pogodak za Posušje postavio je Marković majstorskim udarcem u 91. minuti.

Ziljkić je u 93. minuti mogao doći do svog drugog pogotka na današnjem meču, ali je pogodio prečku, prenio je Faktor.