30. KOLO PLBiH: Plavi nadigrali Velež, Sarajevo poraženo u banjalučkom cirkusu

Dvije utakmice odigrane su večeras u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

Željezničar je ugostio Velež i slavio s 2:1, dok je Sarajevo u Banja Luci poraženo od Borca s 1:0.

Pobjedu Plavima donijeli su Santos i Haračić golovima u 20. i 72. minuti utakmice, dok je jedini strijelac za goste bio Anđušić koji je u 51. minuti pogodio za 1:1.

Ne treba posebno napominjati da je glavna uloga u Banja Luci bio glavni sudija kontroverzni Miloš Gigović, najveća “rak rana” bh. fudbalskog prvenstva.

Borac je slavio pogotkom u 88. minuti kada je Subić centrirao, a Predragović glavom pogodio za konačnih 1:0.

Sudija Gigović je već u prvom dijelu s dva žuta kartona (od kojih je ovaj drugi bio skandalozan) isključio Muharema Traku u redovima Sarajeva.

Inače, gore nabrojane situacije u kojima je glavnu ulogu imao Gigović nisu jedine koje su obilježile večerašnji meč, ali spomenuli ih ili ne – svejedno je, jer ionako se ništa neće promijeniti na bolje u bh. fudbalu.