Real Madrid nakon preokreta slavio veliku pobjedu protiv Barcelone

Fudbaleri Barcelone poraženi su od Real Madrida nakon preokreta rezultatom 3:2 u 257. El Clasicu, najvećoj utakmici u španskom fudbalu.

Barcelona je odmah na startu utakmice pogodila i povela u 6. minuti preko Christensena na asistenciju Raphinhe.

Samo 12 minuta kasnije Real je odgovorio sa bijele tačke, a precizan je bio Vinicius Junior.

Mnogo je u prvom poluvremenu bilo polemike oko toga da li je prilikom akcije Barcelone lopta prešla gol liniju nakon dobre akcije Barcelone i šuta Lamine Yamala, no gol nije priznat.

U drugom poluvremenu oba tima krenula su po gol, i oba su tima pogodila. Najprije Barcelona u 69. minutu preko Fermina Lopeza, a samo četiri minute kasnije Real je ponovo izjednačio golom Lucasa Vasqueza.

Barcelona je do kraja više tražila treći pogodak, ali je Real do njega do kraja došao. Nakon kontranapada Blancosa Bellingham je završio posao i svom timu dao nedostižnu prednost od 3:2.

Real Madrid će u narednom kolu gostovati Real Sociedadu, dok će Barcelona dočekati Valenciju.