Xavi razbjesnio navijače Barcelone izjavama nakon utakmice

Nogometaši Barcelone teškom su mukom pobijedili u 25. kolu španske La Lige, golom u sudijskoj nadoknadi i savladali Celtu u Vigu s 2:1.

Junak Barcelonine pobjede bio je Poljak Robert Lewandowski koji je postigao oba pogotka, uključujući i pobjednički jedanaesterac u 97. minuti. Tada je golman Celte Guaita odbranio prvo šut Poljaku, ali je udarac s bijele tačke ponovljen zbog golamanovog izlaženja ispred golmanske linije. U ponovljenom pokušaju Lewandowski je zabio za pobjedu.

Barcelona je tako zadržala treće mjesto u La Ligi s tri boda prednosti ispred Atletico Madrida, ali zaostaje velikih sedam bodova iza Reala na prvom mjestu koji ima i utakmicu manje te je ispred njih i hit prvenstva Girona.

Navijači Barcelone su na društvenim mrežama bili jako kritični ističući da je izvedba u drugom poluvremenu bila jako slaba te da Celta može jako žaliti što nije odnijela sva tri boda, a na kraju su ostali praznih ruku.

Dok su mnogi navijači to vidjeli na taj način, trener Xavi Hernandez nije. Nakon utakmice je rekao da je zadovoljan učinkom svoje ekipi u Vigu.

Imam osjećaj da smo igrali dobro. Mislim da u posljednjoj trećini terena nismo bili dobri. Bili smo dobro pozicionirani, ali jako sam sretan jer je ovo teško gostovanje. Odigrali su brutalnu utakmicu, jako su se potrudili. Ali i mi smo također naporno radili”, izjavio je Xavi.

“Jučer su mi dali neke statistike iz Big Data, koje govore da bismo bili vodeći na tabeli da smo iskoristili šanse koje smo kreirali. Ako uzmemo u obzir broj prilika koje stvaramo u prosjeku, trebali smo biti prvi. Nedostaje nam ta “vidovitost” u zadnjoj trećini”, zaključio je trener Barcelone na press-konferenciji nakon utakmice. Ovaj komentar je izazvao salvu kritika i izrugivanja na društvenim mrežama.